cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Zeptali jsme se za vás

03/2006

Hledáte marně odpověď na některou ze svých otázek týkajících se cestovního ruchu? COT business vám může pomoci! Díky našim dlouholetým zkušenostem a bohatým kontaktům víme, na koho se obrátit a kde získat správné informace. Toto know-how se budeme snažit zúročit ve váš prospěch – pokusíme se získat odpověď od odborníků na slovo vzatých. Odpovědi na dotazy, které by mohly být k užitku i ostatním čtenářům, rádi přetiskneme na stránkách našeho časopisu. Věříme, že tato nová rubrika bude k užitku i vám a že vám usnadní vaši každodenní činnost. První vlaštovkou budiž následující dotaz pana Petra Rádla.

Vy se ptáte:
V prosincovém čísle je podrobně popsáno autorem P. Šťáhlavským, jak postupovat a co nás čeká, když chci využít spojení vlakem SC Pendolino pro část cesty na trase Olomouc – New York. Zajímalo by mne, zda v případě, že můj spoj SC Pendolinem bude třeba mít zcela výjimečně poruchu a v Holešovicích mi potom ujede bezplatný, rychlý a pohodlný transferový autobusový spoj RailBus do Ruzyně a pak i letadlo do Nového Yorku, jestli mi České dráhy či firma Alstom uhradí cenu letenky a poskytne mi v Praze ubytování a stravu do doby, než bude volné místo v některém spoji ČSA do Severní Ameriky?
Děkuji, Petr Rádl

Odborníci odpovídají:
Autobusové spojení Airport Express (konečný název spojení) je provozováno každou půlhodinu po celý den až do večerních hodin, pravděpodobnost jeho nestihnutí je tedy velmi malá. Pokud budete cestovat jako cestující ČSA, tzn. na letenku v celé trase Olomouc – Praha – New York a v jakékoli fázi cesty vinou dopravce nestihnete návazný spoj, zajistí Vám ČSA přerezervaci na nejbližší možný spoj, a to včetně ubytování a občerstvení, je-li to z časových důvodů zapotřebí. I na toto spolupráce mezi ČD a ČSA pamatuje, spoje SC Pendolino jsou provozovány jako codesharové, a to z této spolupráce vyplývá. Není tak rozdíl mezi návazností mezi dvěma leteckými spoji, kde rovněž může docházet ke zpožděním, a spoji mezi SC Pendolino pod označením OK a lety ČSA.
S pozdravem
Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí ČD

Zvídavý dotaz můžete vznést i vy. Stačí, když jej zašlete na adresu: [javascript protected email address]