cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Vysočina zvýší dotaci pro města s památkami UNESCO

Zařazeno v
Města & Regiony

29.11.2017

Kraj Vysočina zvýší dotaci městům, jejichž památky jsou zapsány na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Peníze nemohou jít přímo na opravy památek, ale musí směřovat na projekty týkající se jejich okolí, propagace nebo marketingu. Telč, Třebíč a Žďár nad Sázavou mohou počítat s dotací půl milionu korun ročně namísto dosavadních 300 tisíc korun.

Kraj Vysočina zvýší dotaci městům, jejichž památky jsou zapsány na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO

Kraj Vysočina přispívá městům s památkami zapsanými na seznam UNESCO od roku 2003. Města předem oznamují, na jaký projekt chtějí dotaci využít. Od roku 2003 dostávala města pravidelně milion korun na libovolné účely, od roku 2009 mohla kvůli ekonomické krizi počítat jen s třísettisícovou účelovou dotací.

Kraj Vysočina má na svém území největší počet památek světového kulturního dědictví UNESCO v ČR. Turisty oblíbenými cíli jsou historické jádro Telče, bazilika svatého Prokopa a židovská čtvrť v Třebíči a poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou. Města Telč a Třebíč letos peníze využila na financování prezentace památky UNESCO, Žďár nad Sázavou zaplatil opravu kamenné cestičky a světel u Zelené hory včetně propagace.

Foto: Shutterstock.com

Kraji Vysočina bude věnováno prosincové vydání časopisu COT.

Pokud vás tento region zajímá a nemáte ještě předplatné našeho měsíčníku, klikněte na obrázek vpravo!