cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Vítězové Velké ceny cestovního ruchu 2013/2014 vyhlášeni

Zařazeno v
Města & Regiony

02/2014

Posedmé byly v Brně na veletrzích GO & REGIONTOUR 2014 oceněny výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu.

Ocenění byla předána v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář, Nejlepší lázeňský a wellness balíček a Nejlepší golfový balíček. Soutěž Velká cena cestovního ruchu 2013/2014 tradičně vyhlásily společnosti Veletrhy Brno a C.O.T. media s cílem přispět ke zkvalitnění nabídky a služeb v cestovním ruchu České republiky.

V pěti kategoriích, které hodnotila odborná porota, splňovalo podmínky zařazení do soutěže 100 přihlášek, o jednadvacet více než loni. V šesté kategorii „Nejlepší cestovní kancelář" hlasovala široká veřejnost on-line na webových stránkách. Do této poslední kategorie byly stejně jako v minulých ročnících zařazeny všechny cestovní kanceláře působící v domácím a výjezdovém cestovním ruchu v České republice. Do součtu hlasování bylo započítáno 10 368 platných hlasů. Me­diálním partnerem kategorie „Nejlepší cestovní kancelář" se stala společnost Invia.cz, největší tuzemský internetový prodejce zájezdů.

V odborné porotě zasedlo devět hodnotitelů, mezi nimi zástupci Asociace krajů České republiky, České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Asociace cestovních kanceláří ČR, Aso­ciace českých cestovních kanceláří a agentur, Svazu léčebných lázní ČR a také zástupci organizátorů soutěže – Veletrhy Brno a vydavatelství C.O.T. media.


Kategorie „Nejlepší jednotná kampaň"

Odborná porota v této kategorii hodnotila: nápaditost produktu, využití infrastruktury cestovního ruchu, propojení několika služeb či provozovatelů nebo oslovení cílové skupiny.

1. místo: JESENÍKY – SDRUŽENÍ CESTOVNÍHO RUCHU za kampaň Ochutnejte Jeseníky
Cenu převzal Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

2. místo: OLOMOUCKÝ KRAJ za kampaň Olomoucký kraj – vaše pohodová dovolenáCenu převzal Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

3. místo: ČESKOMORAVSKÉ POMEZÍ za kampaň Českomoravské pomezí hraje všemi barvami
Cenu převzal Jiří Zámečník, marketingový manažer cestovního ruchu Českomoravské pomezí.

Speciální cena vydavatelství C.O.T. media

Cestovní kancelář FIRO-tour za kampaň FIRO-tour first minute 2012–2013


Cenu převzal Filip Tůma, obchodní ředitel CK FIRO-tour z rukou Evy Frindtové, jednatelky C.O.T. media, která udělení speciální ceny zdůvodnila takto: „V uplynulých letech jsme se v této kategorii setkávali především s kampaněmi krajů, turistických regionů, oblastí a měst. V letošním roce jsme zaznamenali větší množství přihlášek z řad komerčních subjektů, zejména cestovních kanceláří. Vzhledem k tomu, že je poněkud složité porovnávat tyto dva poměrně nesourodé světy, rozhodli jsme se udělit tuto speciální cenu cestovní kanceláři FIRO-tour, jejíž kampaň porotce obzvláště zaujala. A v reakci na trend, o kterém jsem hovořila, jsme se pro příští rok rozhodli vytvořit pro kampaně cestovních kanceláří speciální kategorii."


Kategorie „Nejlepší cestovní kancelář"

Specifickou byla opět kategorie Nejlepší cestovní kancelář – o vítězích nerozhodla odborná porota, ale široká veřejnost hlasující on-line. Regulérnost hlasování byla zaručena použitím systému hlasování se zpětným ověřováním hlasujícího prostředním e-mailového potvrzení hlasu. Každý hlasující mohl také hlasovat pouze jednou.


1. místo: Kovotour Plus
Cenu převzal Jiří Hájek, majitel společnosti Kovotour Plus.

2. místo: Exim Tours
Cenu převzala Hana Šibralová, vedoucí značkové prodejny Exim Tours.

3. místo: VÍTKOVICE TOURS
Cenu převzal Libor Šugárek, výkonný ředitel.

Speciální cena společnosti Invia.cz

Cestovní kancelář Exim Tours

Cenu převzala Hana Šibralová od Radka Šafaříka, obchodního a produktového ředitele společnosti Invia.cz, který vyzdvihl, že s Exim Tours spolupracuje Invia.cz ze všech cestovních kanceláří nejdéle.

Na dalších sedmi místech se v abecedním pořadí umístily tyto cestovní kanceláře:

  • Alexandria
  • Blue Style
  • BON TON
  • CK České kormidlo
  • Čedok
  • Cestovní kancelář Fischer
  • FIRO-tour

Další strana