cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Vienna House otevře v Lipsku nový hotel

Zařazeno v
Outgoing
HORECA & MICE

19.4.2017

Největší rakouská hotelová skupina Vienna House má v plánu počátkem roku 2018 otevřít v centru Lipska nový designový hotel pod značkou Vienna House Easy. Nájemní smlouvu podepsala společnost na konci března.

Největší rakouská hotelová skupina Vienna House má v plánu počátkem roku 2018 otevřít v centru Lipska nový designový hotel pod značkou Vienna House Easy.

„Lipsko je jedním z nejžádanějších měst v Německu se zajímavou kulturní scénou, dobrými kluby, impozantní architekturou, živým centrem města a kreativní studentskou scénou," uvedl generální ředitel společnosti Vienna House Rupert Simoner a dodal: „Koncept Vienna House Easy ve stylu ‚smart casual‘ se k městu skvěle hodí, proto jsem velmi rád, že naše další expanze směřuje právě do Lipska.“

V současné době probíhá přestavba stávající budovy, kde dříve sídlil hotel Novotel. Nový Vienna House Easy, který se nachází pět minut chůze od náměstí a hlavního nádraží, bude mít 206 pokojů včetně jedenácti apartmá a čtyř rodinných pokojů v odlišném pojetí s patrovými postelemi.

Lobby v sobě bude kombinovat prvky baru, obývacího pokoje a živého místa pro setkávání obyvatel, hostů i návštěvníků. Kulinářská nabídka restaurace bude propojovat styl tradičních vídeňských kaváren a ležérního ducha doby. Snídaňová restaurace bude stejně jako ve všech hotelech Vienna House Easy zařízena ve stylu pekařství. V hotelu se bude také plesový sál, dvě konferenční místnosti a otevřený prostor s flexibilním využitím.

V několika patrech dále hotel nabídne i čtecí koutky, místo se šicími stroji a samoobslužné prostory. V osmém patře hotelu bude umístěna velká fitness zóna s moderními stroji a výhledem na střechy města.

Ilustrace lobby: Viena House