cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Velká cena cestovního ruchu 2011/2012 zná vítěze

Zařazeno v
Outgoing
Incoming
Města & Regiony
HORECA & MICE
Studenti & Učitelé

02/2012

Výsledky soutěže, která zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu a upozorňuje na atraktivní novinky, byly oficiálně vyhlášeny na veletrhu REGIONTOUR. Ocenění byla předána v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář a Nejlepší golfový balíček. Soutěž Velká cena cestovního ruchu 2011/2012 vyhlásila společnost Veletrhy Brno spolu s vydavatelstvím C.O.T. media s cílem přispět ke zkvalitnění nabídky a služeb v cestovním ruchu České republiky.

 Ve čtyřech kategoriích, které hodnotila odborná porota, splňovalo podmínky zařazení do soutěže rekordních 91 přihlášek. V páté kategorii „Nejlepší cestovní kancelář" hlasovala široká veřejnost on-line na webových stránkách. Do této poslední kategorie byly zařazeny všechny cestovní kanceláře působící v domácím a výjezdovém cestovním ruchu v České republice a do součtu hlasování bylo započítáno 3 296 platných hlasů. Mediálním partnerem kategorie „Nejlepší cestovní kancelář" se stal portál Sdovolená.cz.

V odborné porotě opět zasedli zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů České republiky, České centrály cestovního ruchu – ­Czech­Tou­rism, Asociace cestovních kanceláří ČR, Asociace českých cestovních kanceláří a agentur a také zástupci Veletrhů Brno a vydavatelství C.O.T. media.

Kategorie „Nejlepší golfový balíček"

Speciální kategorie pro letošní rok vybírala z nabídek pro golfisty. Porota hodnotila především: atraktivnost nabídky či kumulaci služeb (jako je ubytování, počet a cena green fee, nabídky pro nehrající doprovod apod.). Ocenění předávali za Asociaci krajů České republiky Mgr. Stanislav Eichler, hejtman Libereckého kraje a Ing. Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno.

1. místo – Turistický resort Valachy Velké Karlovice:
Golf v Beskydech

Cenu převzal Milan Jůza, zástupce resortu Valachy Velké Karlovice2. místo – Golf & Ski Resort Kořenec u Boskovic:
Golfové prázdninové kurzy pro děti a mládež na Kořenci

Cenu převzal Mgr. Vlastimil Štefl, manažer Golf & Ski Resort Kořenec u Boskovic3. místo – Plzeňský Golf Park:
Prázdninový golfový balíček „Víkend" nebo „Pondělí – pátek"


Kategorie „Nejlepší turistický portál"

V kategorii Nejlepší turistický portál porota hodnotila především množství a kvalitu informací, počet jazykových mutací, grafické zpracování webu a jeho uživatelskou přívětivost. Ocenění předávali Ing. Michal Janeba, náměstek ministra pro místní rozvoj a cestovní ruch a Ing. Eva Frindtová, jednatelka vydavatelství C.O.T. media.

1. místo – Destinační společnost Východní Čechy:
vychodni-cechy.info

Cenu převzal JUDr. Miroslav Stejskal, radní Pardubického kraje za cestovní ruch2. místo – Statutární město Olomouc: tourism.olomouc.eu

Cenu převzal RNDr. Jan Holpuch, Ph.D., náměstek primátora města Olomouc3. místo – Moravskoslezský kraj: msregion.cz

Cenu převzal Ing. Jiří Vzientek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a územní plánováníKategorie „Nejlepší turistický produkt"

Odborná porota v této kategorii hodnotila: nápaditost produktu, využití infrastruktury cestovního ruchu, propojení několika služeb či provozovatelů nebo oslovení cílové skupiny. Ocenění předávali Mgr. Marek Mráz, ředitel odboru strategie a marketingové komunikace agentury CzechTourism a Ing. Miloň Mlčák, ředitel projektu GO a REGIONTOUR.

1. místo – Centrála cestovního ruchu Východní Moravy a Zlínský kraj: Poutní stezky Východní Moravy

Cenu převzal Ing. Jindřich Ondruš, náměstek hejtmana Zlínského kraje a PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy2. místo – Jablonecké kulturní a informační centrum:
Jablonecké putování

Cenu převzal Mgr. Roman Král, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra3. místo – Občanské sdružení Kutnohorsko.cz:
Stříbrný klíč ke Kutné Hoře

Cenu převzal Karel Koubský, revizor sdruženíDalší strana