cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Vážení čtenáři,

02/2007

před měsícem jsem na tomto místě prorokoval, že letošní zima určitě nebude tak tragická, jak se mohlo zdát, a že určitě nasněží. A měl jsem pravdu – i ve chvíli, kdy jsem psal tento úvodník, se do pražských ulic snášely sněhové vločky. Osobně bych se vůbec nezlobil, kdyby počasí z počátku ledna vydrželo až do konce zimy, ale vím, že jsem výjimkou.

Velkou radost ze sněhu mají pochopitelně vlekaři, kteří během prvních zimních měsíců přišli o miliony. Doufejme, že aktuální sněhová nadílka potěší i těch pár z nich, kteří chtěli požadovat jakési odškodnění od státu za nevydařený začátek sezony, a že se tito podnikatelé svého úmyslu vzdají. Jinak bychom opravdu žili v pěkném Kocourkově. I provozování vleků je přeci podnikáním jako každé jiné. A každé podnikání s sebou nese určitá rizika, s kterými musejí podnikatelé počítat a před kterými se musí chránit, například vytvářením rezerv. Je to drsné, ale s nepřízní počasí a dalšími zásahy vyšší moci se každý musí vypořádat sám. V opačném případě by za čas mohli pomoc od státu žádat třeba provozovatelé koupališť, kterým studené léto nedopřálo návštěvníků. A po nich dejme tomu holiči – to kdyby přišly do módy dlouhé vlasy, následkem čehož by jim rezivěly nůžky v šuplíkách.

Ochlazení a sněžení nejsou jedinou pozitivní zprávou letošního ledna. Tou hlavní je ta, že po dlouhých měsících a nekonečných tahanicích máme vládu. Na hodnocení jejího fungování je po pár týdnech samozřejmě brzy. Připomeňme si tedy alespoň hlášku o tom, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží... V této chvíli je podstatné a pozitivní, že spolu s ostatními ministry usedl do svého křesla také nový ministr pro místní rozvoj, v jehož gesci je cestovní ruch. Už bylo načase – práce na něj čeká dost. Držme mu tedy palce. Budeme si je tím vlastně držet sami sobě.

Petr Manuel Ulrych
[javascript protected email address]