cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

V programu COVID ubytování jsou žádosti za 1,6 mld. korun

Zařazeno v
HORECA & MICE

7.10.2020

Státní fond podpory investic (SFPI) doposud u programu COVID ubytování eviduje 2 836 žádostí za zhruba 1,6 miliardy korun. Na Twitteru to napsala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Její resort kompenzace pro ubytovací zařízení, která musela na jaře kvůli vládním opatřením proti koronaviru zůstat zavřená, připravil. Administraci programu má na starost SFPI. Příjem žádostí byl spuštěn 11. září, zájemci o dotaci mají na podání žádosti čas do 30. října. Vláda na program vyčlenila 3,3 miliardy korun.

Státní fond podpory investic (SFPI) doposud u programu COVID ubytování eviduje 2836 žádostí za zhruba 1,6 miliardy korun

Zájemce o dotaci musí vyplnit on-line formulář a spolu s povinnými přílohami ho odeslat datovou schránkou. SFPI žádosti přijímá také prostřednictvím e-mailu, doručit je lze poštou nebo osobně na podatelnu SFPI.

Program COVID ubytování plánuje podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) využít 85 procent podnikatelů. Na COVID ubytování se vztahuje tzv. dočasný rámec, tedy maximální suma, kterou mohou podnikatelé získat z programů veřejné podpory v daném roce. Na jednoho žadatele činí 800 tisíc eur (asi 21,3 milionu korun). Podle prezidenta AHR Václava Stárka to může být pro velké společnosti poměrně nízká suma, naopak mnoha menším podnikům tyto programy mohou výrazně pomoci.

Hotely, motely a botely se čtyřmi až pěti hvězdami mají za období od 14. března do 24. května nárok na nejvyšší příspěvek 330 korun. Tříhvězdičkové provozy mohou dostat 300 korun za pokoj a noc, hotely garni kompenzaci 250 korun. Ubytování s jednou a dvěma hvězdami a penziony mohou žádat o 200 korun na pokoj. Kempy, chatové osady či turistické ubytovny mají nárok na dotaci 100 korun na pokoj. Kempy mohou žádat jen o příspěvek na ubytovací objekty, jako jsou budovy s pokoji či chatky.

Foto: Shutterstock.com