cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

V La Pura ví, po čem ženy touží

Zařazeno v
Outgoing
HORECA & MICE

5.12.2017

Na bedrech dnešních žen leží celá řada povinností. Kromě více či méně náročného zaměstnání musí zvládat péči o celou rodinu i domácnost. V kombinaci se snahou zachovat si společenský život tak ženy dost často odsouvají samy sebe, své zdraví a mentální pohodu na spodní příčky žebříčku priorit. Právě tento fakt se však občas může ošklivě vymstít. Řešení nabízejí v rakouské obci Gars am Kamp. Pod názvem La Pura tam funguje lázeňské zařízení zasvěcené výhradně ženám.

Řešení nabízejí v rakouské obci Gars am Kamp. Pod názvem La Pura tam funguje lázeňské zařízení zasvěcené výhradně ženám

Je jediné v Evropě a poskytuje přepychové útočiště dámám, které se nestydí dopřát si občas chvilku jen a jen pro sebe. Právě La Pura je místo, kde mohou pečovat o své zdraví a krásu, a to bez partnerů, bez dětí, bez rodin, bez jakýchkoli povinností, a přitom naprosto bez výčitek.

Zdravotnické a lázeňské zařízení s péčí a servisem koncipovaným speciálně pro ženské potřeby vychází z tzv. genderové medicíny. Ta čerpá z myšlenky, podle které je ženské tělo odlišné od mužského a potřebuje také odlišný zdravotnický přístup. „Je velmi podstatné vnímat ženy z medicínského hlediska skutečně jako ženy. Fyziologie ženského těla a s tím i jeho potřeby, se od mužů mírně liší a je nutné tomu přizpůsobovat i léčbu,“ vysvětlila profesorka genderové medicíny na Vienna Medical University Alexandra Kautzky-Willer. Právě ona vede Institut genderové medicíny, který je napojený i na Vídeňskou lékařskou univerzitu i společnost VAMED, která je mimo jiných provozovatelem i zařízení La Pura.

Vše pro zdraví a krásu

První fází pobytu v La Pura je individuální lékařská konzultace. V den příjezdů navrhne jeden ze zdejších lékařů každé klientce vhodnou formu rehabilitace či léčby právě pro její specifické obtíže. Tamní lékařskou skupinu tvoří ortopedka a specialistka na akupunkturu Karin Stengg, prezident International Society of Mayr Physicians Alex Witasek a specialista tradiční čínské medicíny Manfred Zauner. Celý tým přitom funguje za podpory specialistky genderové medicíny Alexandry Kautzky-Willer. Po vstupním vyšetření mohou klientky využít řadu zdravotnických, relaxačních i zkrášlovacích procedur, spa zónu vybavenou bazénem, párou, rozlehlou odpočívárnou a několika saunami se solným i cukrovým peelingem. K dispozici je jim také rozsáhlá nabídka cvičení a pohybových aktivit nejrůznějších náročností. Ve zdejší restauraci pak servírují pokrmy připravované podle konceptu GourMed Cuisine. Ten byl vyvinut speciálně pro dámské lázně La Pura a je charakteristický gurmánskou kuchyní v té nejzdravější a nejlehčí možné podobě. K dámským lázním pochopitelně náleží i vkusně vybavené ubytování chlubící se čtyřhvězdičkovou kategorií Superior.

Pro pány tak La Pura sice nenabízí docela nic, zato pro dámy znamená unikátní zážitek s důrazem na krásu a zdravý životní styl.

Foto: Alexander Maria Lohmann / La Pura

Sabina BařinováC.O.T. media