cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

V Brně začali nabízet turistickou kartu Brnopas

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony

5.12.2017

Turistické a informační centrum Brno (TIC) po odkladech pustilo v předvánočním čase do prodeje Brnopas. Jedná se o aplikaci, kterou lze koupit na jeden až tři dny a která umožní navštívit turistické atrakce v Brně se slevou, některé i zadarmo. Lidé si ji mohou koupit v pobočkách TIC, na nádraží, na letišti nebo přes internet a aplikace se nahraje buď na jejich platební kartu nebo na kartu, kterou si v TIC zapůjčí. Při nákupu získají i průvodce.

Turistické a informační centrum Brno (TIC) po odkladech pustilo v předvánočním čase do prodeje Brnopas

Brnopas na 24 hodin stojí 290 korun, na dva dny 350 korun a na tři dny 390 korun. Všechny turistické objekty, které lze se slevou či zdarma navštívit, lze nalézt na webu. Turista si tak může předem spočítat, zda navštíví tolik míst, aby se mu aplikace vyplatila.

„Kromě slev však Brnopas nabízí také průvodce městem, doporučí místa a události. Přikoupit si lze i jízdenky na MHD,“ uvedla ředitelka TIC Jana Janulíková. Nákup aplikace funguje na stejném principu jako nákup časových jízdenek na MHD, kterou si mohou cestující nahrát na platební kartu od začátku letošního roku.

Slevy nabízí aplikace na několik desítek míst, která provozují různé instituce i komerční firmy. Vedle klasických památek jako Špilberk či Stará radnice jsou to méně známé památky, muzea, galerie či také bazén v Kohoutovicích, zoo nebo Rodinný zábavní park Bongo.

Koncept turistické karty představil TIC letos v lednu a chtěl jej zavádět již v prvním pololetí a poté do konce prázdnin. Spuštění se opozdilo kvůli náročnější přípravě, déle trvala i vyjednávání s řadou institucí.

Foto: Turistické a informační centrum Brno