cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

V Alpách letos Češi preferují velká lyžařská střediska

Zařazeno v
Outgoing

4.12.2017

Češi letos preferují na zimní lyžařskou dovolenou velká lyžařská střediska v Rakousku a Itálii. V Itálii nejčastěji míří do středisek Val di Fiemme, Aprica a Livigno, ukazují údaje cestovní agentury Invia.cz. Do Rakouska Češi nejčastěji vyrážejí do středisek v okolí Salzburgu nebo do Kaprunu. Stále více populární jsou i jednodenní lyžařské zájezdy do Alp. Termíny na období vánočních svátků a Silvestra jsou většinou již vyprodané.

eši letos preferují na zimní lyžařskou dovolenou velká lyžařská střediska v Rakousku a Itálii

„Pro týdenní zájezdy v hlavní sezoně letos klienti volí hlavně známá a prověřená střediska s velkým počtem kilometru sjezdovek. Na kratší termíny volí někteří i menší střediska,“ uvedl mluvčí CK Nev-Dama Jan Bezděk.

Průměrná cena prodaného zájezdu do Itálie činí podle údajů Invia.cz 6704 korun na osobu. Celkem 15 procent turistů cestujících v zimě do Itálie volí levnější středisko Val di Fiemme, jehož oblíbenost oproti loňsku klesla. Desetina vyrazí do střediska Aprica, podobně oblíbené je také dražší Livigno.

Val di Fiemme je dopravně nejdostupnějším střediskem Dolomit, Aprica je zase díky svým příznivým cenám a mírným sjezdovkám ideální pro rodiny s dětmi. „Livigno kromě kvalitního lyžování může nabídnout také levné nákupy v bezcelní zóně,“ uvedl marketingový ředitel Invia.cz Michal Tůma.

Podle Bezděka letošní prodeje lyžařských zájezdů potvrzují trend, že Češi vyráží lyžovat do Alp víckrát za sezónu a objevují kouzlo předvánočního lyžování. „Výhodou předvánočních termínů jsou přeci jen volnější sjezdovky a i výhodnější ceny, které jsou v některých střediscích až o polovinu nižší než v hlavní sezóně. Ke zkrácenému předvánočnímu pobytu většinou lidé připojí ještě týdenní pobyt v hlavní sezóně, nejčastěji v období jarních prázdnin,“ dodal mluvčí Nev-Damy.

Podle Slevomatu je letos vyšší zájem o lyžařské zájezdy a pobyty o pětinu. Stejně jako v létě i v zimě začínají být hitem jednodenní zájezdy do Alp. „Mezi nejžádanější tuzemské destinace jako obvykle patří Krkonoše, Šumava, Beskydy a posléze Krušné hory. V zahraničí jsou nejžádanější Alpy. Na vzestupu jsou dále sousední Tatry. Jejich výhodou je zejména to, že tamní hoteliéři nabízejí často vyšší komfort ubytování,“ uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Do Rakouska, Itálie a Francie v zimě vyráží každoročně přes půl milionu Čechů. Zatímco Rakousko láká hlavně lepší dostupností z ČR, Itálie vede v cenové atraktivitě. Do Rakouska Češi častěji jezdí bez služeb cestovní kanceláře, do Itálie naopak většina lyžařů míří s voucherem od cestovní agentury.

Foto: Shutterstock.com