cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Turistická letoviska v Dominikánské republice fungují

Zařazeno v
Outgoing
HORECA & MICE

12.9.2017

Turistická letoviska a hotely, stejně jako silniční komunikace, přístavy, letiště a veřejné služby, fungují v Dominikánské republice zcela v běžném provozu. Na cestovní ruch v zemi neměl hurikán Irma dopad, informovalo Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky v návaznosti na aktuální situaci.

Na cestovní ruch v zemi neměl hurikán Irma dopad, informovalo Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky v návaznosti na aktuální situaci.

„Ve všech turistických letoviscích je situace v pořádku. Tím, že jsme včas přijali všechna bezpečnostní a preventivní opatření, nedošlo ke zranění žádného turisty ani poškození hotelových zařízení,“ uvedl ministr cestovního ruchu Francisco Javier García.

Hotelové resorty ve všech destinacích, jako je Punta Cana - Bávaro, Samaná, Sosúa, Cabarete, Puerto Plata, La Romana - Bayahibe, Juan Dolio, Santo Domingo a ostatních jsou ve zcela běžném provozu. Všechna letiště v zemi fungují a přijímají lety z celé Ameriky a hlavních evropských letišť. Všechny turistické atrakce a fakultativní výlety fungují normálním provozem.

 „Jsme rádi, že hurikán Irma postoupil podél pobřeží Atlantského oceánu naší země, aniž by došlo ke škodám, které by znemožnily provoz hotelové infrastruktury a dalších základních služeb, které nabízíme turistům. Jasným důkazem je skutečnost, že návštěvníci do naší země nadále přilétají a odlétají,“ řekl k současné situaci prezident Národní asociace hotelů a restaurací Dominikánské republiky (ASONAHORES) Joel Santos.

Dominikánská republika je prvotřídní a bezpečnou prázdninovou destinací Karibiku a jako taková se zavazuje poskytovat svým návštěvníkům ty nejlepší služby a produkty na základě nejvyšších standardů cestovního ruchu.

Foto: Shutterstock.com