cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Středočeský kraj otevřel v Praze nové turistické infocentrum

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony

29.8.2017

Lákat návštěvníky do středních Čech přímo z centra Prahy bude od dnešního dne nové turistické informační centrum Středočeského kraje. Slavnostního otevření prostor v Husově ulici a zahájení provozu se zhostili hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, náměstek hejtmanky Vít Rakušan a ředitelka nově založené Středočeské centrály cestovního ruchu Nora Dolanská.

Lákat návštěvníky do středních Čech přímo z centra Prahy bude od dnešního dne nové turistické informační centrum Středočeského kraje.

Služby nového infocentra budou zahrnovat především prodej zájezdů do středních Čech, turistických karet, suvenýrů a upomínkových předmětů. Později se nabídka rozšíří i o prodej specifických předmětů pro podporu značky Střední Čechy. Do budoucna má také infocentrum poskytnout prostor na prezentaci velkých akcí jednotlivých regionálních oblastí.

Kvalifikovaný personál bude schopen podávat informace o atraktivních lokalitách regionu, turistických cílech nebo aktuálním programu kulturních institucí v několika světových jazycích, což byl dle náměstka hejtmanky jeden z největších problémů informačního centra kraje, které v Praze již v minulosti fungovalo.

Pro návštěvníky bude infocentrum otevřeno každý den od 10 do 18 hodin včetně víkendů a svátků. Jeho správu a chod bude zajišťovat zmíněná Středočeská centrála cestovního ruchu, která je příspěvkovou organizací a má na starosti marketing a propagaci středních Čech v oblasti cestovního ruchu. V současnosti pracuje v Husově ulici osm zaměstnanců, z toho tři na infocentru a ostatní se věnují marketingovým aktivitám, na které byl vyčleněn rozpočet kolem 15 milionů korun.

„Moderní a plně funkční turistické informační centrum v centru Prahy je v dnešní době nutnost. Naše ambiciózní cíle jdou ale ještě dál. Máme tři základní pilíře, kterým se chceme v příštím roce věnovat. A to zviditelnit kraj v oblasti cestovního ruchu jako celek, prodloužit pobyt návštěvníků a oslovit nové cílové skupiny turistů, ať už zájmové či věkové,“ uvedla při otevření infocentra Nora Dolanská.

Úkolem centrály pro příští rok je dle Dolanské také přilákat do kraje mnohem více zahraničních návštěvníků. S tím však souvisí nutnost zajištění ubytovacích kapacit vyšší kategorie. „Tříhvězdičkových i čtyřhvězdičkových hotelů je v kraji poměrně dost, ale chybí nám pětihvězdičkové možnosti ubytování,“ doplnila Jaroslava Pokorná Jermanová. Jedním z projektů, který v tomto ohledu centrála připravuje je tak například Šlechtické ubytování, kdy budou zahraničním turistům nabízeny hrady a zámky, kde se dá přenocovat. „To je pro zahraniční turisty skutečně fenomén,“ dodala Dolanská.

Ze své pozice bývalé ředitelky Prague City Tourism si je Nora Dolanská také vědoma jisté zahlcenosti centra Prahy turisty. Jejím cílem je proto hlavnímu městu ulehčit tím, že turistům nabídne turistické atraktivity ve středních Čechách. Jaroslava Pokorná Jermanová však v návaznosti uvedla, že vztah Prahy a středních Čech nevidí vůbec jako konkurenční. Naopak nabízí možnosti pro oboustrannou spolupráci, pro kterou zejména v oblasti cestovního ruchu je prostor.

Do budoucna by proto kraj chtěl zřídit informační stánky na pražském hlavním nádraží a na letišti Václava Havla, kterému chce nabídnout možnosti další spolupráce i formou různých balíčků. Tím by mohl Středočeský kraj metropoli ulehčit a ukázat turistům i další zajímavosti, kterých má mnoho. „Kooperaci mohu nastavit tak, aby byla pro obě strany prospěšná. Můžeme najít ubytování třeba pro české návštěvníky, kteří mohou v kraji zůstat, protože je to levnější a můžeme jim zajistit shuttle busy do Prahy a zpět,“ zmínila Dolanská. Na to navazuje jeden z dalších projektů, který centrála plánuje, a to tzv. summer campy pro střední a vysoké školy. Jedná se o seznamovací a rozlučkové zájezdy studentů, kteří budou ve Středočeském kraji ubytování, ale budou mít snadnou dopravní dostupnost do Prahy, kde mohou strávit jeden až dva dny. V rámci ČR by se přitom jednalo o projekt zcela unikátní, kterému se žádný jiný kraj nevěnuje.

 Foto: -gk-

Gaja KoláčkováC.O.T. media
[javascript protected email address]