cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Správcem areálu Vrchbělá bude krajská turistická centrála

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony

5.9.2017

Novým správcem sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá v bývalém vojenském prostoru Ralsko bude nedávno založená Středočeská centrála cestovního ruchu. Dosud o toto území pečovala krajská správa a údržba silnic, což podle hejtmančina náměstka Víta Rakušana nemělo logiku.

Novým správcem sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá v bývalém vojenském prostoru Ralsko bude nedávno založená Středočeská centrála cestovního ruchu.

„To je něco, co do kompetence správy a údržby silnic nespadá. Myslím si, že tato organizace by se měla intenzivně věnovat kvalitě našich středočeských silnic,“ řekl Rakušan. Turistická centrála by podle něj mohla areál spravovat levněji. Místo outsourcingu, tedy zadávání prací externím dodavatelům, by měli údržbu zajišťovat stálí zaměstnanci s jednoduchou technikou.

V areálu, který otevíralo před rokem ještě bývalé vedení kraje, je například sedmikilometrová in-line dráha, lanové centrum, dětská zoo, hřiště, rozhledna nebo hotel s restaurací. Projekt vyšel na 272 milionů korun, z toho 75 milionů korun pokryla evropská dotace.

Podle Rakušana areál navštěvují turisté i bruslaři, ale využitelnost neodpovídá původnímu projektovému záměru. „Přijde mně to trošku jako ostrov, o kterém málokdo ví. Ale samozřejmě když už to Středočeský kraj má, tak centrála udělá všechno pro to, aby tam turistů přicházelo co nejvíce,“ dodal.

Turistická centrála podobně převezme do své správy i nedávno otevřenou rozhlednu Čížovka u Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Starat se o ni je připravena obec, systémově však bude tento objekt zařazen pod centrálu.

Foto: Sportovně-rekreační areál Vrchbělá

Čtěte také: Středočeský kraj otevřel v Praze nové turistické infocentrum