cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Ski&Bike Špičák má novou naučnou stezku a sekci pro bikery

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony
HORECA & MICE

5.6.2018

Další naučná stezka pro pěší turisty od rozhledny na vrchol Špičáku přes Rozvodí k Černému jezeru je hlavní novinkou letošního léta v areálu Ski&Bike Špičák a jeho okolí. Bikepark nabídne novou skokovou sekci s velkým nafukovacím vakem pro trénink doskoků.

Další naučná stezka pro pěší turisty od rozhledny na vrchol Špičáku přes Rozvodí k Černému jezeru je hlavní novinkou letošního léta

K Černému jezeru povede čtyřkilometrová trasa pro pěší, která kopíruje linii železné opony. Doplní ji kvízy pro děti, jimiž je provede zdejší živočich datlík tříprstý. „Chtěli jsme obě trasy k raritním a scénicky úžasným ledovcovým jezerům (druhé je Čertovo) tematicky sjednotit a oživit zajímavými informacemi ze Železnorudska,“ řekl Vladimír Kasík, ředitel Ski&Bike Špičák. Turisté už čtvrtý rok mohou dojít k Čertovu jezeru po stejně dlouhé stezce nazvané Po stopách zajíce. Nová Datlíkova stezka vede k Černému jezeru. Obrázky s informacemi mají QR kódy a po nahrání do mobilů či tabletů se lidé dozví další podrobnější informace. Cyklisté k jezerům nesmí.

Bikepark letos také modernizoval většinu překážek na všech šesti hlavních tratích. Má nové dřevěné klopené zatáčky, několik lávek a skoků. Přibyla skoková sekce Jump Park a velké nafukovací doskočiště u věže rozhodčích u lanovky.

Modernizace střediska a nová stezka si vyžádaly investice přesahující dva miliony korun.

Ski&Bike Špičák dále ohlásil, že chce na jaře 2019 zahájit stavbu restaurace alpského typu. V objektu budou i půjčovna lyží a kol, servis, úschovna, administrativní zázemí a dvě patra pro ubytování. Hotov má být do zimy stejného roku. Stát bude asi 50 milionů korun.

Třípatrová budova vznikne na pozemcích areálu u dolní stanice lanovky. Samoobslužná restaurace bude v prvním patře a bude v provozu i večer s obsluhou. V přízemí budou pokladny a půjčovna a v horních dvou patrech 14 až 17 apartmánů. Nástup na sedačkovou lanovku bude z terasy restaurace i z ulice mezi budovami. „Chceme co nejdříve požádat o stavební povolení a vyřídit všechny papíry, a pokud by to šlo všechno dobře, tak bychom chtěli v roce 2019 začít stavět,“ uvedl Kasík. Součástí stavby ale bude také nová trafostanice, což může stavbu zpozdit.

 Foto: Ski&Bike Špičák