cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Projekt „O kapku lepší check-out“ pomůže nemocným dětem

Zařazeno v
HORECA & MICE

7.9.2017

Největší česká hotelová společnost CPI Hotels představila v nedávných dnech první výsledky nového charitativního projektu „O kapku lepší check-out“, který realizuje ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje. Dlouhodobá iniciativa na podporu dětí s onkologickým onemocněním probíhá ve všech 9 českých hotelech značky Clarion Hotels a za první tři měsíce fungování projektu se podařilo vybrat 10 370 korun.

Zleva: ředitelka obchodu a marketingu Patricie Rosenbergová, ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Elen Švarcová a PR manažerka CPI Hotels Dana Belušová.

Sbírka je založena na příspěvcích hotelových hostů. Ti mají při odhlášení z hotelu možnost požádat o připsání příspěvku ve výši 1€ ke svému závěrečnému účtu. Sto procent získaných finančních prostředků je pak na čtvrtletní bázi věnováno Nadačnímu fondu Kapka naděje, který od roku 2000 pomáhá nemocným dětem ve více než 40 nemocnicích po celé České republice.

„Našimi hotely projdou statisíce návštěvníků, takže myšlenka dlouhodobé pomoci, byť pomocí malé částky, dává smysl a má šanci na úspěch. Věříme, že díky našim prvotřídním službám u nás hosté dostanou péči, kterou si zaslouží, a vrátí tuto pozitivní energii dál, například příspěvkem na konto Nadačního fondu Kapky naděje,“ uvedla Dana Belušová, PR manažerka CPI Hotels, která má na starosti CSR projekty.

Symbolický šek z rukou ředitelky obchodu a marketingu CPI Hotels Patricie Rosenbergové a Dany Belušové převzala ředitelka Nadačního fondu Kapky naděje Elen Švarcová a projektový manažer nadace Jakub Jelínek.

„Jsem velice ráda, že se nám podařilo ve spolupráci s naším dlouholetým a váženým partnerem, společností CPI Hotels, která hotely Clarion provozuje, odstartovat tento zcela nový projekt, který pomůže těm, kteří to potřebují. Se společností CPI Hotels spolupracujeme již několik let na různých projektech a jejich pomoci si velice vážíme,“ řekla Elen Švarcová.

CPI Hotels je portfoliem 29 hotelů o celkové kapacitě převyšující 8 400 lůžek a 11 300 konferenčních míst největší hotelovou skupinou v České republice. Do CSR a charitativních projektů se společnost zapojuje pravidelně, kromě Nadačního fondu Kapky naděje podporuje například nadaci Chance 4 Children nebo sdružení Nadání a dovednosti.

Foto: CPI Hotels