cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Prodeje letních zájezdů vzrostly o desítky procent

Zařazeno v
Outgoing

3.2.2020

Tuzemským cestovním kancelářím vzrostly meziročně prodeje letních zájezdů v předprodejích o desítky procent. Většina oslovených CK hlásí nárůst kolem 20 procent. Exim Tours prodala meziročně dokonce o 70 procent víc first minute zájezdů než loni.

Tuzemským cestovním kancelářím vzrostly meziročně prodeje letních zájezdů v předprodejích o desítky procent

Nejvíce lidé kupovali pobyty v Řecku, Turecku, Egyptě nebo Tunisku. Velmi si polepšilo Bulharsko, kde například CK Blue Style zaznamenala nárůst počtu klientů o více než 100 procent.

Zájem Čechů o nákup letních dovolených v předstihu je podle cestovních kanceláří každým rokem silnější. „Češi dnes preferují možnost širokého výběru zájezdů a už nehledají jen nejnižší ceny,“ uvedla za CK Blue Style mluvčí Jana Ondrejechová. Podle mluvčího CK Fischer Jana Bezděka, kdo si včas zájezd nezajistí, v některých letních termínech může v řadě hotelů narazit na vyprodané kapacity.

Mnoho lidí už dovolenou nenechává na července a srpen, vyrážejí na ni už v květnu a červnu. „Zájezdy jsou v tomto období levnější, letoviska ještě nejsou přeplněná lidmi a počasí je již velmi příznivé. Zatímco dříve toto období bývalo doménou francouzských, italských či britských turistů, dnes už Češi tvoří i na samém začátku sezony významnou část klientely středomořských hotelů. Nejoblíbenější destinace, kam Češi vyráží již od půlky května, jsou řecké ostrovy Rhodos či Kréta nebo letoviska na Turecké riviéře,“ uvedl marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Podle obchodního ředitele a mluvčího Exim Tours Petra Kostky předsezonní pobyty vyhledávají také klienti nad 50 let, kteří využívají výhod těchto zájezdů, jako jsou výlety zdarma nebo jednolůžkové pokoje bez příplatku. Češi si podle Ondrejechové zvykli prodlužovat léto a na letní dovolenou jezdí ještě v září a říjnu.

First minute zájezdy nakupují podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové hlavně rodiny s dětmi a páry. Podle Ondrejechové z Blue Style lidé častěji odjíždějí na dovolenou v početnější rodině nebo skupině různých generací – od dětí pro prarodiče.

U Čechů jsou nejoblíbenější čtyřhvězdičkové hotely s all inclusive, na rozdíl od jiných národů si podle Šatného potrpí na hotely blízko pláže.

Foto: Shutterstock.com