cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Příjmy Egypta z turistiky stouply letos o 170 procent

Zařazeno v
Outgoing

11.9.2017

Příjmy Egypta z turistiky za prvních sedm měsíců letošního roku dosáhly 3,5 miliardy USD (asi 85,8 miliardy korun), což je o 170 procent více než ve stejném období loni. Počet turistů se pak zvýšil o 54 procent na 4,3 miliony. K růstu přispěl hlavně vyšší počet návštěvníků z Německa a Ukrajiny. Agentuře Reuters to řekl vládní úředník, který si nepřál být jmenován.

Příjmy Egypta z turistiky za prvních sedm měsíců letošního roku dosáhly 3,5 miliardy USD (asi 85,8 miliardy korun), což je o 170 procent více než ve stejném období loni.

Egyptská ekonomika je silně závislá na cestovním ruchu. Ten je důležitým zdrojem deviz a pracovních míst. Na celkovém hrubém domácím produktu země se cestovní ruch podílí více než 11 procenty a na devizových příjmech zhruba pětinou. Evropané se na celkovém počtu turistů podíleli 75 procenty. Arabové tvořili pětinu turistů. Počet návštěvníků je však stále hluboko pod údajem z roku 2010, kdy Egypt navštívilo 14,7 milionu turistů.

Egypt doufá, že letos se mu podaří zvýšit počet turistů na osm milionů z loňských 4,5 milionu. Příjmy z turistiky by pak měly stoupnout na šest miliard z 3,4 miliardy v roce 2016. S růstem země počítá navzdory pokračujícímu zákazu letů z Ruska, které bývalo tradičně velkým zdrojem turistů.

Foto: Shutterstock.com