cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Prahu s Čínou má spojit další letecká linka

Zařazeno v
Outgoing
Incoming
Města & Regiony

15.5.2017

Prahu s Čínou by měla spojit další letecká linka. Létat by měla z čínského města Šanghaj s přestupem ve městě Si-an. První let by se mohl uskutečnit za půl roku až za rok. Novinářům to v Pekingu řekl český ministr dopravy Dan Ťok po jednání s předsedou čínského úřadu civilního letectví Feng Čeng-linem.

Prahu s Čínou by měla spojit další letecká linka.

Ťok po jednání poznamenal, že si obě strany potvrdily zájem udělat z Letiště Václava Havla v Praze letecký uzel pro spojení mezi Čínou a střední a východní Evropu. Dodal, že jim čínská strana oznámila, že byla udělena certifikace pro další komerční leteckou linku mezi Českou republikou a Čínou na trasu z Prahy do Šanghaje přes Si-an. Podle Ťoka zatím nebyla vybrána společnost, která by linku provozovala. Nevyloučil ale, že by se jí mohla stát firma China Eastern. Ťok předpokládá, že trasa by mohla být zprovozněna za půl roku až za rok.

Z Číny do Česka v současné době létají tři pravidelné letecké spoje, a to z Pekingu, Šanghaje a z Čcheng-tu. Podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové se mluví i o spojení s Kchun-mingem. Konzultační smlouva počítá se zřízením této linky od příštího roku. „V tuto chvíli se vyjednává, o jakou leteckou společnost se bude jednat,“ řekla novinářům. Ťok se ke vzniku této trasy nechtěl vyjadřovat. Je podle něj potřeba získat povolení a podniknout další kroky.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: ČR by měla mít čtvrté přímé spojení s Čínou

Ministryně jedná v Číně o podpoře turismu

 

Jednání ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové v Číně se věnuje i květnové vydání COT.

Nemáte-li časopis předplacen, příslušné vydání si můžete v elektronické verzi zakoupit přes Alza Media nebo přes Floowie.