cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Praha zlepšila své hodnocení konkurenceschopnosti v indexu společnosti GainingEdge

Zařazeno v
Města & Regiony
HORECA & MICE

12.2.2021

Společnost GainingEdge představila svůj „Destination Competitive Index“ poprvé v roce 2018. Jedná se o nástroj hodnotící města na základě jejich konkurenční síly a schopnosti získávat mezinárodní konference. Index primárně hodnotí prvních TOP 100 destinací žebříčku asociace ICCA (International Congress & Convention Association) na základě jejich výkonu v posledních třech letech a následně bere v potaz klíčové rozhodovací faktory organizátorů akcí.

Praha v žebříčku Destination Competitive Index poskočila na 47. příčku

Praha, dlouhodobě se umisťující mezi TOP 10 destinacemi žebříčku ICCA se 451 mezinárodními asociačními akcemi uskutečněnými mezi lety 2017 až 2019, si v indexu polepšila o pět míst a poskočila na 47. příčku. S méně konkurenceschopným kongresovým produktem v porovnání s ostatními světovými či evropskými destinacemi, svědčí toto umístění především o silné pozici Prague Convention Bureau, které velmi efektivně využívá intelektuální kapitál města. V evropském měřítku Praha též zaznamenala velice solidní růst o pět pozic a v regionálním indexu tak obsadila 20. příčku. Toto vše pak přispělo k faktu, že Praha byla v indexu zařazena mezi města, která se vyplatí do budoucna sledovat.

V roce 2020 vévodila indexu opět Paříž, následována Singapurem, New Yorkem, Barcelonou a Tokiem. Více informací a kompletní zprávu najdete na následujícím odkazu.

Foto: PCB

foto
Hana KrejbichováPrague Convention Bureau
marketing a PR manager
www.pragueconvention.cz