cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Populární výletní plavby do Benátek budou šetrnější k městu

Zařazeno v
Outgoing

8.11.2017

Itálie schválila plán rozvoje benátské laguny, který podpoří výnosnou turistiku okružních plaveb a zároveň bude šetrný k městu. Výletní lodě budou do laguny vplouvat jinou cestou, nepřiblíží se při tom k náměstí svatého Marka a ty největší z nich budou kotvit na druhé straně zátoky. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na italského ministra dopravy Graziana Delria.

Itálie schválila plán rozvoje benátské laguny, který podpoří výnosnou turistiku okružních plaveb a zároveň bude šetrný k městu

„Dnešek je velký den pro všechny Benátčany,“ komentoval schválení plánu benátský starosta Luigi Brunaro.

Od roku 2019 začnou výletní lodě pomalu mizet z kanálu Giudecca, který lemuje náměstí svatého Marka a odděluje čtvrť Dorsoduro od ostrova Giudecca. Místo toho budou do laguny vplouvat více na jihu trasou, kterou již nyní využívají kontejnerové lodě a ropné tankery.

Největší výletní lodě budou kotvit v průmyslovém přístavu Marghera, který leží naproti dóžecímu městu. Ostatní lodě budou pokračovat do nynějšího terminálu. Připlují k němu ovšem z druhé strany a laguna pod jejich trasou bude muset být prohloubena o několik metrů.

Po ztroskotání lodi Costa Concordia, při němž na západě Itálie v roce 2012 zemřelo 33 lidí, omezila italská vláda okružní plavby výletních lodí u italských břehů, zejména v Benátkách.

„Benátky přišly o téměř půl milionu pasažérů (výletních lodí ročně). Jejich počet klesl z 1,8 milionu v roce 2013 na 1,4 milionu v roce 2017,“ uvedla Mezinárodní asociace výletních lodí (CLIA).

 Foto: Shutterstock.com