cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Poptávka po letecké přepravě v pololetí prudce vzrostla

Zařazeno v
Outgoing
Incoming

12.8.2017

Celosvětová poptávka po osobní letecké přepravě v pololetí vzrostla o 7,9 procenta, což byl nejvýraznější růst za 12 let. Oznámilo to Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Růst zaznamenaly všechny regiony, zejména díky zlepšení ekonomické situace a nižším cenám letenek. V samotném červnu se poptávka zvýšila o 7,8 procenta.

Celosvětová poptávka po osobní letecké přepravě v pololetí vzrostla o 7,9 procenta, což byl nejvýraznější růst za 12 let.

„Jasnější ekonomický obraz a nižší ceny letenek udržují vysokou poptávku po cestování. Ale protože se zvyšují náklady, je pravděpodobné, že podpora v podobě nižších cen letenek zmizí. Je nutné pečlivě sledovat nejistoty, jako je například brexit,“ uvedl generální ředitel IATA Alexandre de Juniac.

Obsazenost letadel v prvním pololetí činila rekordních 80,7 procenta. De Juniac také řekl, že za celý letošní rok by měl být růst letecké přepravy nadprůměrný.

IATA zastupuje zhruba 275 leteckých společností, které se na celkovém objemu globální letecké přepravy podílejí asi 83 procenty.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Laciné letenky - ne vždy levné cestování

USA zpřísní letištní kontroly