cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Počet turistů směřujících do Španělska stále narůstá

Zařazeno v
Outgoing

8.8.2017

Počet turistů, kteří za prvních šest měsíců letošního roku navštívili Španělsko, vzrostl ve srovnání s minulým rokem o 12 procent. Informovala o tom agentura AP s odkazem na španělský Národní statistický úřad. Turistický ruch vytváří zhruba 11 procent španělského hrubého domácího produktu.

Počet turistů, kteří za prvních šest měsíců letošního roku navštívili Španělsko, vzrostl ve srovnání s minulým rokem o 12 procent.

Poslední čtyři roky počet turistů směřujících do Španělska stále narůstá. Z ekonomických a bezpečnostních důvodů upřednostňují tuto zemi na Pyrenejském poloostrově před konkurenčními destinacemi ve Středozemí. Podle Národního statistického úřadu do Španělska od ledna do června přicestovalo 36,3 milionu turistů. Nejčastěji do země směřovali Britové, kterých bylo celkem 8,6 milionu, a po nich Němci, kterých do země přijelo 5,5 milionu. V roce 2016 ve Španělsku strávilo dovolenou 75,3 milionu turistů, uvádějí vládní zdroje.

Španělsko spadalo minulý rok i do šestice zemí nejvíce navštěvovaných českými turisty. Podle údajů Českého statistického úřadu zemi na Pyrenejském ostrově v oblibě loni předstihly Chorvatsko, Slovensko, Itálie, Rakousko a Řecko.

Foto: Shutterstock.com

 

Španělsku se věnuje i červnové vydání COT.

Nemáte-li časopis předplacen, příslušné vydání si můžete v elektronické verzi zakoupit přes Alza Media nebo přes Floowie.