cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Osobnost cestovního ruchu 2019 bez vítěze

10.2.2020

Letos poprvé v  historii ankety Osobnost cestovního ruchu – Holiday World Award se pořadatelé ze společnosti COT media rozhodli ocenění neudělit. Důvodem je napadení hlasovacího systému. 

„V posledních dnech jsme zaznamenali snahu některých finalistů neférově ovlivnit hlasování, respektive obejít hlasovací systém založený na registraci IP adres zařízení, z kterých bylo hlasováno. A pár hodin před uzavřením ankety došlo ke skutečnému napadení systému, v důsledku čehož anketa vykazovala nerelevantní výsledky. Za těchto okolností není možné jednoznačně určit absolutního vítěze ankety, rozhodli jsme se proto titul Osobnost cestovního ruchu 2019 neudělit. Všem poctivým finalistům, jejich nominantům i těm, kteří pro ně hlasovali, se tímto omlouváme. Věřím ale, že naše důvody pochopí,“ vysvětluje jednatelka COT media Eva Frindtová a dodává, že byť letos poprvé zůstane anketa bez vítěze, za úspěch je možno považovat už samotné nominace. „Fakt, že se jejich jména objevila v seznamu nominovaných, nebo dokonce mezi devítkou finalistů, je podle mne výmluvným oceněním přínosů jednotlivých osobností pro cestovní ruch České republiky,“ uzavírá Frindtová. Se seznamem nominovaných se můžete seznámit zde: www.icot.cz/25015

Anketa Osobnost cestovního ruchu – Holiday World Award letošním ročníkem nekončí. Organizátoři pro příští rok připravují takovou změnu pravidel, která podobným problémům předejde. Čerstvý nositel tohoto ocenění tak bude slavnostně vyhlášen na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2021.

Ilustrace: Shutterstock.com