cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Odstartoval 3. ročník charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou

Zařazeno v
Outgoing
Incoming
Města & Regiony
HORECA & MICE
Studenti & Učitelé

8.9.2017

Včerejšího zahájení akce se zúčastnila řada známých osobností

Výkonný ředitel Travelport Czech Republic Bohuslav Šantrůček s Terezou Maxovou, Aňou Geislerovou a Jitkou Schneiderovou

Tereza Maxová zaklekla ke startu včerejšího prvního běhu

Letos se běhá na pražském Vítkově

Sportovně-charitativní happening „TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem“, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem, se ve svém třetím ročníku přesunul z pražské Letné na vrch Vítkov. Od včerejšího podvečera až do 16. září tam může každý, komu není lhostejný osud znevýhodněných dětí, podpořit projekt absolvováním libovolného počtu okruhů. Stejně jako v minulých letech je jedním z hlavních partnerů projektu společnost Travelport Czech Republic.

Tereza Maxová s Theodorem Pištěkem a zástupci hlavních partnerů akce

„Rok se s rokem sešel a TERIBEAR už potřetí rozhýbal Prahu! Tentokráte na Vítkově, kde se na vás budu těšit. Každý rok roste geometrickou řadou a tak doufám, že i letos se nás sejde co nejvíce a pomůžeme těm, co to v životě neměli jednoduché. Loni jsme vybrali téměř 8 milionů korun, které jsme do koruny rozdělili a pomohli více než 2 500 dětem," říká patronka nadace a charitativního happeningu Tereza Maxová.  Dodejme, že loňského ročníku se zúčastnilo cca 10 tisíc lidí, kteří v konečném součtu prakticky čtyřikrát oběhli zeměkouli.

TERIBEAR okruh letos vyrostl na vrchu Vítkov. Měří 1,2 km a startuje se poblíž Národního památníku. Princip projektu zůstal zachován - každý registrovaný účastník dostane před startem čip, pomocí kterého je monitorována vzdálenost, kterou na okruhu uběhl či ušel. Registrace stojí 200 korun pro dospělého a 100 korun pro dítě do 12 let. Jedná se o jednorázovou registraci opravňující ke vstupu do areálu po celou dobu konání happeningu. „Do charitativního happeningu se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, registrovat i rodinné a firemní týmy. Každý zdolaný kilometr podpoří partneři akce 50 korunami. Je na každém, aby si vybral, komu z 10 příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc,“ dodává ředitelka NTM Terezie Sverdlinová. Seznam projektů, které nadace happeningem podporuje, najdete na www.teribear.cz.

Akce se ze své podstaty neobejde bez sponzorů a partnerů. Jedním z hlavních je podobně jako v loňském roce společnost Travelport Czech Republic. Proč spojila své síly právě s Nadací Terezy Maxové dětem, vysvětlil na úvodní tiskové konferenci k projektu jednatel firmy Bohuslav Šantrůček: „Travelport Česká a Slovenská republika patří do velké rodiny společností Travelportu International, které poskytují cestovním kancelářím a agenturám některý z globálních distribučních systémů, z nichž nejznámější je Galileo, přes který prodávají své letenky významné české a slovenské agentury, například Student Agency, Pelikan, kiwi.com a desítky dalších. Přestože odvětví cestovního ruchu nepatří k nejziskovějším, naší společnosti se finančně daří, zejména díky kvalitě našich vlastních on-line produktů, které našly své uplatnění kromě České republiky a Slovenska i v dalších desítkách zemí světa. Jsme pyšní, že spolupracujeme s Nadací Terezy Maxové dětem již od roku 2009. A poslední dva roky jsme  ještě  raději,  protože  jsme  Hlavním  partnerem  akce  TERIBEAR  hýbe  Prahou  aneb  Prima  den s medvědem. Běhají cestovky, běhají rodiny. A všichni máme radost, že děláme něco prospěšného, a ještě navíc i pro své zdraví.“

Happening včera slavnostně zahájila jeho patronka Tereza Maxová spolu s ambasadorkou TERIBEARA Renatou Langmannovou. První startovní kolečko společně zdolali i Theodor Pištěk, sestry Geislerovy, Jitka Schneiderová, Radka a Tomáš Třeštíkovi, Klára Nademlýnská, Matěj Rupppert, Zuzana Hejnová, Roman Šebrle, David Svoboda a další známé osobnosti. Večer zazpívala přítomným kapela SLZA.

Kromě Prahy letos projekt zavítá i do Mladé Boleslavi. Tam se bude pro podporu znevýhodněných dětí běhat a chodit ve středu 20. září. 

Foto: -pmu-

foto
Petr Manuel UlrychC.O.T. media
šéfredaktor časopisu COT a portálu iCOT.cz
[javascript protected email address]