cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Novináři z Británie přiletěli poznávat pardubický region

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony

13.9.2017

V návaznosti na otevření přímé linky mezi Pardubicemi a Londýnem dorazila minulý týden do Pardubic pětice novinářů z britských médií. Jejich cestu zorganizovala Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s českým zastoupením CzechTourism v Londýně. Na přípravě programu se podílely i oblastní destinační managementy Pardubicko a Českomoravské pomezí.

V návaznosti na otevření přímé linky mezi Pardubicemi a Londýnem dorazila minulý týden do Pardubic pětice novinářů z britských médií.

Hlavním smyslem press tripu bylo představit turistické možnosti regionu potenciálním turistům z britských ostrovů, kteří mohou nyní hned třikrát týdně využít přímou leteckou linku do Pardubic a londýnského Stanstedu „Pořádání informačních cest pro novináře je velmi efektivní marketingový nástroj. Jsem přesvědčen, že toto je ta správná cesta, jak dostat informace o turistických možnostech našeho kraje k dalším cestovatelům,” řekl radní Pardubického kraje pro cestovní ruch René Živný.

Pro zástupce britských médií byl připraven zajímavý třídenní program.  Bezprostředně po příletu na pardubické letiště byli přivítáni zástupcem letiště a informováni o plánovaném rozvoji a blízkém otevření nového terminálu. Po procházce historickým centrem města a návštěvě pardubického zámku byl den zakončen exkurzí a degustací v pivovaru Pernštejn. Druhý den dopoledne novináři navštívili areál Národního hřebčína Kladruby nad Labem a odpoledne se seznámili s historickými krásami města Litomyšl, včetně zámku zapsaného na Seznamu UNESCO. Třetí den byl vyvrcholením informační cesty a začal ranním výstupem na Kunětickou horu a prohlídkou golfového areálu Golf Resort Dříteč. Odpoledne bylo následně zakončeno účastí na poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou steeplechase na dostihovém závodišti v Pardubicích.

„Novináři z Velké Británie byli překvapeni a nadšeni z dobré kvality a nízkých cen služeb. Velmi se zajímali o historické památky a gastronomii východních Čech. Věřím, že svoje nadšení přenesou i na své čtenáře,” poznamenala k press tripu ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková.

Foto: Destinační společnost Východní Čechy

 

Pardubickému kraji se věnuje i zářijové vydání COT.

Nemáte-li časopis předplacen, příslušné vydání si můžete v elektronické verzi zakoupit přes Alza Media nebo přes Floowie.