cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Nové aplikace usnadní cestování po Moravskoslezském kraji

Zařazeno v
Města & Regiony
HORECA & MICE

11.6.2018

Moravskoslezský kraj spustil dvě aplikace, které mají turistům zpříjemnit cestování po regionu. Mapová aplikace Otevřené chrámy je spojena se stejnojmenným projektem, který druhým rokem umožňuje lidem navštívit zpřístupněné sakrální památky regionu, v nichž navíc funguje průvodcovská služba. Další aplikace Autokempy pak ukazuje možnosti ubytování v autokempech v kraji, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová. Už v minulosti kraj obdobným způsobem turistům přiblížil regionální pivovary a památky.

Aplikace jsou zdarma dostupné na krajských stránkách, instalace není nutná, stačí mít internetové připojení. Jejich autorem je opět zaměstnanec krajského úřadu Radim Fojtík, který využil aplikaci Story Maps, jež umožňuje spojit mapy s textem, obrázky a multimédii. „Příprava aplikací mě baví čím dál více, poznávám přitom další a další místa Moravskoslezského kraje, která stojí za to navštívit. Budu rád, když si lidé díky těmto aplikacím udělají nějaký hezký výlet a připomenou si, jak je u nás krásně," řekl Fojtík.

Odkazy na aplikace:

Odkaz na aplikaci Otevřené chrámy v Moravskoslezském kraji Odkaz na aplikaci Autokempy v Moravskoslezském kraji

 

Aplikace Otevřené chrámy přibližuje 33 sakrálních památek v kraji, které si zájemci mohou prohlédnout i mimo pravidelných bohoslužeb. Jednotlivé kostely jsou propojeny s mapou a zájemci vidí například fotografii památky nebo informace o otvírací době. Loni si takto kostely a poutní místa přišlo prohlédnout na 130 000 lidí. Nová aplikace má projekt ještě více zviditelnit.

S pomocí aplikace Autokempy se turisté mohou podívat, jak jednotlivé kempy vypadají a jaké poskytují služby. Loni se v regionu ubytovalo skoro 900 000 hostů a kraj by rád prolomil milionovou hranici.