cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Nejtišším dopravcem na pražském letišti je KLM

Zařazeno v
Outgoing
Incoming

10.12.2015

Nizozemské letecké společnosti KLM Royal Dutch Airlines se podařilo obájit loňský titul v soutěži Nejtišší dopravce. Cenu vítězi předali zástupci obou organizátorů - předseda představenstva Letiště Praha Jiří Kraus a starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář. Každoroční klání hodnotí kromě hladiny hluku i dodržování leteckých tratí a efektivní využití sedačkové kapacity, tzn. obsazenost letadla. Záměrem soutěže je motivovat letecké společnosti k šetrnějšímu přístupu k obyvatelům v okolí letiště.

 KLM je nejtišším dopravcem na pražském letišti Devátý ročník soutěže probíhal od 1. května do 31. října, tedy v období nejintenzivnějšího leteckého provozu. Soutěžili letečtí dopravci, kteří na Letiště Václava Havla Praha létají nejčastěji. K vyhodnocení soutěže byl použit monitorovací systém ANOMS8, který kontinuálně měří hluk z leteckého provozu. Zahrnuje 13 stacionárních a dvě mobilní měřící stanice, které jsou umístěny ve vybraných lokalitách v okolí letiště tak, aby měření mělo dostatečnou vypovídající hodnotu.

„Soutěž má pozitivní dopad na životní prostředí a zároveň i kvalitu života v okolí letiště, tedy na dva důležité aspekty strategie udržitelného podnikání Českého aeroholdingu. Osobně vidím udržitelnost jako jedinou správnou cestu vedení takto velké společnosti a těší mne, že máme možnost k tomuto přístupu motivovat i naše partnery,“ řekl předseda představenstva Českého aeroholdigu Václav Řehoř.

„Vítáme každou iniciativu, která může pomoci ke snižování míry hluku v okolí letiště s mezinárodním provozem. Tato soutěž zároveň motivuje dopravce k tomu, aby používali modernější a tišší stroje. Jsme si samozřejmě vědomi důležitosti umístění mezinárodního letiště v blízkosti hlavního města, nejsou nám ale zároveň lhostejní obyvatelé žijící v okolí a snažíme se proto o zachování jejich největšího možného životního standardu,“ dodal starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář.

Společnost KLM je majitelem již tří skleněných vlaštovek, kterými Letiště Praha oceňuje dopravce za vstřícný přístup k životnímu prostředí. Vítězem se nizozemská aerolinka stala také v minulém roce a poprvé v roce 2008.

„Velmi si tohoto ocenění vážíme. Pro KLM Royal Dutch Airlines jsou ceny získané za úspěchy v oblasti zodpovědného chování odměnou za úsilí, které do těchto aktivit vkládáme. Trvale udržitelné a zodpovědné chování jak k životnímu prostředí, tak komunitě v okolí letišť, je pro nás důležitým kritériem. O tom svědčí i to, že Air France a KLM se v posledních 11 letech umísťují na prvním místě v žebříčku Dow Jones Sustainability Index v kategorii leteckých společností,“ řekl Country Manager Air France KLM pro Českou republiku a Slovensko František Šiling.

Podrobná pravidla soutěže a zároveň veškeré informace ohledně měření hluku na Letišti Václava Havla Praha jsou k dispozici na webových stránkách letiště v sekci Životní prostředí.

Foto: KLM Royal Dutch Airlines