cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

MMR podpoří propagaci turismu v česko-polském pohraničí

Zařazeno v
Outgoing
Incoming
Města & Regiony

5.12.2017

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) poskytne více 117 milionů korun na propagaci turisticky atraktivních cílů v česko-polském pohraničí. Značná část těchto prostředků bude pocházet  z evropských fondů. Do výzvy se mohou hlásit certifikované destinační společnosti v Libereckém, Královehradeckém, Pardubickém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Projekty v Programu česko-polské přeshraniční spolupráce budou moci žadatelé předkládat od počátku příštího roku až do 1. října 2018.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) poskytne více 117 milionů korun na propagaci turisticky atraktivních cílů v česko-polském pohraničí

„Výzva je zaměřena především na moderní on-line propagaci, na kterou půjde minimálně třetina výdajů každého ze schválených projektů. Chceme naplno využít turistický potenciál česko-polského pohraničí, evropské peníze nám k tomu dávají dobrou příležitost. Ministerstvo pro místní rozvoj přichází s novinkou pro všechny destinační společnosti, které od našeho ministerstva získaly certifikaci,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Cílem výzvy je zvýšení tuzemské i zahraniční návštěvnosti v regionech při hranici se sousedním Polskem. Výše dotace činí maximálně 90 procent výdajů, zbytek tvoří vlastní zdroje žadatele.    

Turisticky atraktivní oblast česko-polského pohraničí, kterou tvoří převážně horské masivy, je evropskými dotacemi podporována dlouhodobě. Od roku 2014 již program investoval více než 97 milionů eur na zpřístupnění a rozvoj turistických aktivit v česko-polském pohraničí.

Dalších 34 milionů eur bude rozděleno v následujících dvou letech. Podpořené aktivity se různí od opravy drobných památek a vzniku nových expozic, přes zpřístupňování vzácných přírodních oblastí až po výstavbu infrastruktury pro automobilovou i cyklistickou dopravu.

Více o podmínkách výzvy bude zveřejněno počátkem roku 2018 na stránkách www.cz-pl.eu.

Foto: Shutterstock.com