cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Lonely Planet odhalil, které destinace v roce 2018 navštívit

Zařazeno v
Outgoing

6.12.2017

Největší vydavatel cestovních průvodců na světě Lonely Planet vydal seznam těch nejlepších a nejzajímavějších destinací k návštěvě pro rok 2018. V každoročně vydávaném žebříčku vybral desítku zemí, měst i turistických regionů. Kam by se tedy turisté měli v příštím roce určitě vydat?

Největší vydavatel cestovních průvodců na světě Lonely Planet vydal seznam těch nejlepších a nejzajímavějších destinací k návštěvě pro rok 2018

V čele žebříčku nejzajímavějších destinací příštího roku se umístilo jihoamerické Chile, které zaujalo nejen díky nespoutané přírodě a jisté izolovanosti vůči ostatním zemím tohoto regionu, ale i moderní metropoli Santiago. Rok 2018 se navíc v zemi ponese v duchu oslav 200 let nezávislosti této země, kterou navíc v průběhu letošního roku spojila se zbytkem světa celá řada nových leteckých spojení.

Na druhém místě se umístila Jižní Korea, který dle redaktorů Lonely Planet představuje to nejmodernější z asijské kultury v čele s futuristickým Soulem. Země bude navíc na počátku příštího roku hostit 23. zimní olympijské hry, které k ní rovněž přitáhnou pozornost celého světa. Nejzajímavější trojici poté uzavírá slunné Portugalsko, jehož popularita mezi cestovateli rok od roku roste. Země se dostává do středu zájmu nejen kvůli aktuální politické situaci v Katalánsku, ale i díky rozvíjející se gastronomické nabídce.

 

TOP 10 zemí k návštěvě v roce 2018

Pořadí

Země

1.

Chile

2.

Jižní Korea

3.

Portugalsko

4.

Džibutsko

5.

Nový Zéland

6.

Malta

7.

Gruzie

8.

Mauricius

9.

Čína

10.

Jihoafrická republika

 

Vrchol žebříčku nejzajímavějších měst k návštěvě v příštím roce obsadila španělská Sevilla, která se mimo jiné stala kulisami natáčení populárního seriálu Hra o trůny. Město se v posledních letech proměnilo z přeplněné metropole jejímiž nejzajímavějšími atributy byly historické atraktivity v moderní město plné kol a soudobé kultury. V roce 2018 bude navíc město hostit 31. ročník Evropských filmových cen a bude pokračovat v oslavách barokního malíře Barolomého Estebana Murrilla.

Na druhém místě za Sevillou se poté umístil automobilovým průmyslem prostoupený americký Detroit. Město v nedávných letech nejen rozšířilo síť cyklostezek, které jej protínají, ale také nabídku zajímavých hotelů. Z dalších měst by turisté neměli minout ani australskou Canberu, která byla doposud přehlíženým místem zmíněného kontinentu. Zajímavosti také může být, že do nejlepší desítky se dostal i tchajwanský Kao-siung, v němž se má v roce 2020 uskutečnit kongres Mezinárodní kongresové asociace ICCA (více na tomto odkazu). Z evropských měst budou v roce 2018 nabízet zajímavé atraktivity a akce i Hamburk, Antverpy či Matera.

 

TOP 10 měst k návštěvě v roce 2018

Pořadí

Město

Země

1.

Sevilla

Španělsko

2.

Detroit

USA

3.

Canberra

Austrálie

4.

Hamburk

Německo

5.

Kao-siung

Tchaj-wan

6.

Antverpy

Belgie

7.

Matera

Itálie

8.

San Juan

Portoriko

9.

Guanajuato

Mexiko

10.

Oslo

Norsko

 

Výběr toho turisticky nejzajímavějšího byl letos zveřejněn již potřinácté. Redaktoři Lonely Planet při výběru zohledňují celou řadu hledisek. V žebříčku například chtějí mít zahrnuty všechny kontinenty, výrazná rurální, exotická i vysoce metropolitní města. A každý rok musí žebříček nabídnout nová místa, která dokáží zaujmout, případně která byla dle redaktorů doposud neprávem přehlížena.

 

TOP 10 regionů k návštěvě v roce 2018

Pořadí

Region

Země

1.

Belfast a pobřeží Causeway

Severní Irsko

2.

Aljaška

USA

3.

Julské Alpy

Slovinsko

4.

Languedoc-Roussillon

Francie

5.

Poloostrov Kii

Japonsko

6.

Liparské ostrovy

Itálie

7.

Jižanský region

USA

8.

Údolí Lahaul-Spiti

Indie

9.

Bahia

Brazílie

10.

Národní park Los Haitises

Dominikánská republika

Foto: Shutterstock.com