cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Karlovarský kraj spustil web k dotacím na přenocování

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony
HORECA & MICE

5.10.2020

V návaznosti na vyhlášení programu Karlovarského kraje na podporu ubytování připravila destinační agentura Živý kraj jednoduchou microsite http://ubytovanikarlovarskykraj.cz, kterou spustila 1. 10. 2020, a k níž připravila dílčí kampaň. Stránka slouží primárně jako zdroj informací pro případné žadatele o podporu a jejich registraci.

V návaznosti na vyhlášení programu Karlovarského kraje na podporu ubytování připravila destinační agentura Živý kraj jednoduchou microsite

Karlovarský kraj navazuje na aktivity státu i lázeňských měst, které pomáhají oživení cestovního ruchu. Přispěje proto domácím i zahraničním návštěvníkům na pobyty ve všech typech ubytovacích zařízení v regionu. Vyčleněna je prozatím částka 3 miliony korun na podporu ubytování pro období od 1. října 2020 do konce roku.

Turisté musí splnit několik podmínek. Musí se ubytovat v některém hotelu, penzionu, nebo jiném ubytovacím zařízení karlovarského regionu na 3–6 nocí. Zpětně pak mohou požádat o 50 procent účtovaných výdajů na ubytování, maximálně však do výše 300 korun za jednu osobu a noc. Příspěvek platí pro skupinu až celkem 5 osob, aby ho mohly využít například rodiny s dětmi. Lze zažádat až o 9 tisíc korun. Zájemci mohou uplatnit žádost i na více termínů, ale maximálně musí jít o 1 termín v měsíci.

 Foto: Shutterstock.com (koláž vlastní)