cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Japonsko láká turisty do polystyrénových domů

Zařazeno v
Outgoing
HORECA & MICE

9.11.2017

Japonské město Aso na severu ostrova Kjúšú láká turisty na netradiční rodinnou dovolenou ve 450 pestrobarevných domech vyrobených z polystyrénu, které odolají i silnému zemětřesení. Kulatý tvar těchto domů připomínající malé kabiny, byl inspirován tradiční japonskou cukrovinku mandžu. Ubytovat se do domů slepených lepidlem jezdí do ozdravného letoviska návštěvníci z celé Asie.

Japonské město Aso na severu ostrova Kjúšú láká turisty na netradiční rodinnou dovolenou ve 450 pestrobarevných domech vyrobených z polystyrénu

I přes téměř zanedbatelnou váhu materiálu, z nichž jsou domy vyrobeny, přežily tyto stavby i loňská silná zemětřesení v prefektuře Kumamoto, kde město Aso leží. „Pokoje v těchto budovách zůstaly nepoškozené... Nerozbila se jediná okenní tabulka,“ uvedl manažer rezortu Masaja Koniši. Podle něj nemohou otřesy ani vítr tyto domy jednoduše zničit, protože stavby nestojí na nosnících, které by se mohly poškodit.

S nápadem ubytovat lidi v domech ve tvaru populární japonské pochoutky přišel majitel rezortu při své práci v cukrovarnictví.

Foto: find-travel.jp