cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Jaký byl první jihomoravský on-line fam trip?

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony
HORECA & MICE

18.2.2021

 

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava (CCRJM) nezahálí ani v „době covidové“. Přestože současná opatření cestování prakticky vylučují, pozvala tato jihomoravská organizace destinačního managementu prostřednictvím svého Moravia Convention Bureau své partnery (především z řad cestovních kanceláří, agentur a dalších subjektů) na fam trip, během kterého jim představila vybrané turistické atraktivity i komerční subjekty. Akcent byl kladen na kongresové a incentivní možnosti jižní Moravy. Došlo dokonce i na virtuální degustaci vín… Máme-li správné informace, šlo o vůbec první akci tohoto druhu u nás.

Areál brněnského výstaviště

Místa tradiční i nečekaná

V prvním „konferenčním“ bloku, jímž účastníky provedla Silvie Zámečník, manažerka pro strategii a rozvoj Moravia Convention Bureau, byla prezentována vybraná místa vhodná pro uspořádání akcí konferenčního charakteru. Jako první dostal prostor Hotel Passage, z kterého byl ostatně celý fam trip vysílán. Ředitel Milan Ševela ho představil jako „aktuálně nejmodernější hotel v Brně“. Hotel nabízí ubytování ve 103 pokojích a 2 apartmánech a jeho konferenční prostory pojmou celkem asi tisícovku účastníků konferencí a podobných akcí. Salonky se nacházejí ve dvou patrech a všechny mají přístup denního světla. 

Účastníci fam tripu virtuálně zavítali i do dalších jihomoravských ubytovacích zařízení. Například do Grandhotelu Brno, jehož historie se píše od roku 1870. Tento tradiční čtyřhvězdičkový hotel má kapacitu 106 pokojů rozdělených do tří kategorií. Konferenční zázemí sestává ze čtyř salonků o kapacitě od 10 do 120 osob. Od letošního roku je součástí stejné hotelové „rodiny“ také Chateau Lechovice – zámek bude po rekonstrukci využíván pro účely svateb, relaxace apod. 

Překvapením pro mnohé účastníky fam tripu mohly být informace týkající se Orea Congress Hotelu Brno, s kterými je seznámil ředitel obchodu a marketingu Tomáš Matýsek. Od něj se dozvěděli, že veškeré společné prostory někdejšího hotelu Voroněž byly v uplynulých měsících zcela rekonstruovány a dostaly moderní háv. Díky rekonstrukci vzniknul v přízemí hotelu nový konferenční sál, v patře pak salonky pro celkem 70 osob. Rekonstruována byla také čtyři patra pokojů (celková kapacita je 368 pokojů), stejně jako prostory někdejší Moravské chalupy v sousedství hotelu. Rekonstrukce proběhla též v Orea Hotelu Santon nacházejícím se u brněnské přehrady. Ten nově patří do třídy 4 hvězd, má novou restauraci či saunový svět a jeho konferenční místnosti propojitelné s restaurací a terasou jsou vhodné pro akce všeho druhu. 

Novinky přichystala pro své klienty také společnost Veletrhy Brno. Jak informoval jeho obchodní ředitel Jan Kuběna, v době covidové se management výstaviště zaměřil na digitalizaci služeb (doladěny byly webové stránky, on-line aplikace či on-line formulář pro objednávání služeb), plány má ale ryze hmatatelné. V druhé půli letošního roku se v souvislosti s připravovanou výstavbou nové hokejové haly začne proměňovat západní část areálu – mimo jiné budou vybudovány či renovovány vstupy. 

O tom, že akce kongresového charakteru nemusejí probíhat jen v hotelech a specializovaných konferenčních centrech, účastníky přesvědčil generální ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser – prostory všech jeho tří budov (divadlo Reduta, Mahenovo a Janáčkovo divadlo) si lze pronajmout i pro výše uvedené účely.

Konference ale pochopitelně neprobíhají jen v Brně, účastníci za nimi míří i do jiných částí kraje. Nově mohou organizátoři využít třeba nabídky multifunkčního centra, které vzniklo rekonstrukcí barokních jízdáren zámku Lednice. Centrum o kapacitě 450 osob je vybaveno moderní audiovizuální technikou a nabízí veškeré potřebné služby včetně cateringu. Škála možností nabízejících se pořadatelům konferenčních akcí je nepřeberná, v úvahu je ale třeba brát limity dané zápisem areálu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Zámek Slavkov - Austerlitz

Podobně je možno hovořit i o Zámku Slavkov – Austerlitz. Jeho ředitelka Eva Oubělická účastníkům fam tripu vysvětlila, že zámek je možno využít pro účely svateb, koncertů, trhů či výstav, v nabídce jsou samozřejmě i standardní prohlídky tematicky zaměřené na „bitvu tří císařů“, rod Kouniců a také Napoleonův pobyt na zámku. Návštěvníci se mohou těšit na zcela nové dioráma legendární bitvy, které je právě připravováno. 

Prostřednictvím video medailonku se účastníci fam tripu seznámili i s nabídkou nákupního a zábavního centra Excalibur City u hraničního přechodu Hatě nedaleko Znojma. Poblíž stejného města, konkrétně v Dobšicích, se pak nachází nadmíru atraktivní cíl – architektonicky ceněná budova vinařství Lahofer. Manažer pro marketing tohoto vinařství Jaroslav Chalupecký, který nabídku firmy prezentoval, věnoval samozřejmě největší pozornost Lahotéce, tedy návštěvnickým prostorám vhodným pro pořádání konferencí, společenských setkání či kulturních akcí, pro osvětu spojenou s vínem, odpočinek apod. Pro účely akcí jsou využitelné jak vnitřní prostory, tak vysoce atraktivní veřejná část areálu včetně střechy budovy – venkovní prostory pojmou až 1 000 osob. 

Další strana