cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

IATA: Aerolinky příští rok zvýší zisk na nový rekord

Zařazeno v
Outgoing
Incoming

6.12.2017

Letecké společnosti v příštím roce zvýší souhrnný čistý zisk asi o 11 procent na rekordních 38,4 miliardy dolarů (téměř 833 miliard korun). Přispějí k tomu zejména příznivější ekonomické podmínky a vysoká poptávka po cestování, předpovědělo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Předpokládá i zvýšení cen letenek.

Letecké společnosti v příštím roce zvýší souhrnný čistý zisk asi o 11 procent na rekordních 38,4 miliardy dolarů

Sdružení také zlepšilo odhad zisků aerolinek na letošní rok, a to na 34,5 miliardy dolarů z dosud očekávaných 31,4 miliardy dolarů. Souhrnný zisk tak navzdory tomuto zlepšení bude nižší než loni, kdy činil 35,3 miliardy dolarů.

Odhad letošních zisků evropských aerolinek sdružení zvýšilo na 9,8 miliardy dolarů z dříve předpokládaných 8,6 miliardy USD. V příštím roce by se zisky evropských leteckých přepravců měly vyšplhat na 11,5 miliardy dolarů.

IATA ve zprávě rovněž poukazuje na rostoucí náklady na pohonné hmoty i na pracovní sílu. Aerolinky by se tak podle sdružení měly zaměřit na to, aby udržely náklady pod kontrolou.

IATA podle svých internetových stránek sdružuje 275 leteckých společností, které se na celosvětové letecké přepravě podílejí přibližně 83 procenty. Mezi členy sdružení patří i České aerolinie.

 Foto: Shutterstock.com

 

Letecké dopravě se věnuje i prosincové vydání COT.

Nemáte-li časopis předplacen, příslušné vydání si můžete v elektronické verzi zakoupit přes Alza Media nebo přes Floowie.