cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Fórum cestovního ruchu bude věnováno udržitelnému turismu

Zařazeno v
Outgoing
Incoming
HORECA & MICE

10.11.2017

Již 7. ročník dvoudenní konference Fórum cestovního ruchu, která se bude konat 15. a 16. listopadu v Táboře, se pokusí odpovědět na palčivé otázky, před nimiž stojí budoucnost cestovního ruchu. Hlavním tématem, které příspěvky řady odborníků prováže, bude udržitelný cestovní ruch a jeho dopady na kvalitu života obyvatel turistických destinací. Pozornost bude věnována i vlivu informačních technologií a sdílené ekonomiky na turismus.

Již 7. ročník dvoudenní konference Fórum cestovního ruchu, která se bude konat 15. a 16. listopadu v Táboře, se pokusí odpovědět na palčivé otázky, před nimiž stojí budoucnost cestovního ruchu

„Fórum cestovního ruchu hraje nezastupitelnou roli ve stále rostoucím vlivu turismu na naše životy. Je základní platformou pro řešení aktuálních i budoucích výzev, které budou prospěšné, jak pro zahraniční návštěvníky, tak i obyvatele České republiky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Sedmý ročník fóra se uskuteční v táborském Hotelu Dvořák. Program obsáhne široké spektrum témat, včetně fenoménů dnešní doby. „Těší nás, že Fórum cestovního ruchu vzbuzuje stále větší pozornost a že návštěvníkům můžeme nabídnout přednášky opravdových špiček ve svých oborech. Zvlášť letos, vzhledem k velmi aktuálnímu tématu, čekáme velký zájem,“ zmínila ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková. Celý program zahájí geolog Václav Cílek příspěvkem o dopadech trendů, jako je změna klimatu a nová média na lidské chování.

Dalším velmi aktuálním tématem bude i turistifikace a její dopady na města. Právě tomuto tématu se bude ve svém příspěvku věnovat Dana Fialová z Přírodovědecké fakulty UK. „V oblíbených turistických destinacích mají rezidenti stále častěji pocit, že jejich bydliště slouží více turistům než jim samým. Jde o významný problém, který, pokud nebude včas řešen, se bude do budoucna stále zhoršovat,“ řekla Dana Fialová.

Budoucnost cestovního ruchu z ekonomického pohledu shrne Vladimír Pikora, hlavní analytik společnosti Next Finance. „Změny, které čekají cestovní ruch, se s jistotou promítnou i do cen nemovitostí a kvality života. Palčivou otázkou, kterou musíme vyřešit, je rozpor mezi negativními dopady turismu na jedné straně a jeho ekonomickým přínosem na straně druhé,“ doplnil.

„Už nyní můžeme s jistotou konstatovat, že přístup k cestování se do budoucna výrazně změní. Doufáme, že na letošním fóru nabídneme hostům co nejvíce odpovědí na otázku jak,“ dodala Monika Palatková.

Více informací a aktuality je možné nalézt na tomto odkaze.

Foto: CzechTourism

 

Rozhovor s Markétou Vogelovou o Fóru cestovního ruchu naleznete v listopadovém vydání COT.

Nemáte-li časopis předplacen, příslušné vydání si můžete v elektronické verzi zakoupit přes Alza Media nebo přes Floowie.