cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Emirates oslavuje 9 let provozu Airbusu A380

Zařazeno v
Outgoing
Incoming

5.8.2017

Letecká společnost Emirates odhalí při letu do Kuala Lumpuru nový palubní salonek Airbusu A380, který oslaví deváté výročí uvedení do provozu zmíněného letadla.

Letecká společnost Emirates odhalí při letu do Kuala Lumpuru nový palubní salonek Airbusu A380, který oslaví deváté výročí uvedení do provozu zmíněného letadla.

Palubní salonek byl poprvé představen 1. srpna 2008 a od té doby se stal klíčovým prvkem dvoupodlažních letadel společnosti Emirates. Renovace palubního salonku je inspirována interiérem privátních jachet a nabídne prostor jak pro soukromá, tak i společenská setkání. Cestujícím byznysové a první třídy na palubě A380 poskytne nový salonek prostor pro 26 hostů a nabídne jim ta nejlepší vína z celého světa. Šest druhů ve vinném lístku se bude obměňovat v závislosti na cílové destinaci.

Společnost Emirates rovněž zajistila kurzy mixologie pro více než 6 000 členů posádky, díky čemuž budou moci cestujícím namíchat až 14 druhů koktejlů. Nabídka baru palubního salónku bude zahrnovat i vybrané destiláty a více než 18 pokrmů. Nedílnou součástí této nabídky budou i džusy, káva Illy a několik druhů čajů značky Dilmah. V zadní části palubního salónku se bude nacházet 55palcová LCD obrazovka, jež zprostředkuje aktuální letové informace, živé televizní vysílání či aktuální sportovní novinky. Nedávno také společnost začala poskytovat svým cestujícím zapsaným ve věrnostním programu Emirates Skywards zdarma službu Wi-Fi po celou dobu jejich letu.   

Společnost Emirates využívá letadla A380 pro linky do 48 měst na 6 kontinentech. Seznam těchto destinací nedávno rozšířily i města Sao Paulo, Casablanca a Nice. Emirates je největším provozovatelem letadel A380 s flotilou o 96 dvoupodlažních Airbusech a dalšími 46 objednanými kusy. Letecká společnost přepravila od roku 2008 již 80 milionů cestujících.

Foto: Emirates