cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Dubaj otevře vyhlídkový rám i nový safari park

Zařazeno v
Outgoing

6.8.2017

Dubaj se chystá v nejbližších měsících otevřít hned tři nové a unikátní příležitosti pro turisty, kteří ji budou chtít navštívit.  Těmito novinkami budou divadlo Dragoneho La Perle, tzv. Dubajský Rám a Dubai Safari Park.

Dubaj se chystá v nejbližších měsících otevřít hned tři nové a unikátní příležitosti pro turisty, kteří ji budou chtít navštívit.

Jako první se otevření během letošního října dočká tzv. Dubajský Rám tvořený dvěma věžemi o výšce 150 metrů, které na vrcholech spojuje 93 metrů dlouhý most. Stavba představuje impozantní architektonické dílo, jehož cílem je propojit minulost, současnost a budoucnost města. Most slouží jako rozhledna, která nabídne výhledy na Starou Dubaj i Novou Dubaj. Návštěvníci se nejprve v Galerii minulosti dozvědí něco o historii Dubaje, u panelů s technologií rozšířené reality na Nebeské palubě se seznámí s dnešní podobou města, a nakonec projdou speciálně zkonstruovaným tunelem do virtuální metropole, která ztvárňuje budoucnost Dubaje.

Během třetího čtvrtletí letošního roku se dočká otevření i Dubai Safari Park, což je safari i rozsáhlý zoologický areál, který se rozkládá na více než 119 hektarech v oblasti Al Warqa. Park je rozdělen na regionální oddíly, které představují různá prostředí vhodná pro rozmanité a jedinečné formy života. Součástí komplexu je také divadelní sál s kapacitou tisíc diváků, zahrada pro děti, botanická a motýlí zahrada, ale i golfové hřiště nebo restaurace a stánky s občerstvením v částech nazvaných Údolí a Dětský park.

Zajímavou novinkou bude i divadlo La Perle, nacházející se v centru Al Habtoor City, které přinese představení v produkci nejvyhledávanějšího světového divadelního režiséra Franka Dragoneho. V připravované show vystoupí na 65 účinkujících, kteří zajistí jedinečný zážitek plný herectví, akrobacie a kaskadérských kousků ve vodě i vzduchu. Diváci budou moci obdivovat umělce, kteří se budou potápět do bazénu přímo na jevišti a tvořit vizuálně poutavé obrazy pod i nad úrovní jeviště tohoto moderního divadla. Představení je významným mezníkem živé zábavy v Dubaji i v celém regionu a v plánu je odehrát více než 450 repríz každý rok.

Foto: Dubai Tourism

  

Dubaji bude věnováno zářijové vydání časopisu COT.

Pokud vás tento segment cestovního ruchu zajímá a nemáte ještě předplatné našeho měsíčníku, klikněte na obrázek vpravo!