cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Dostálová: Lidé mohou vouchery do lázní využít do konce 2021

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony
HORECA & MICE

16.2.2021

Vláda ČR schválila 15. února návrh Ministerstva pro místní rozvoj prodlužit platnost programu COVID – Lázně do konce roku 2021. Na uplatnění lázeňských voucherů tak budou mít lidé více času.

Vláda ČR schválila 15. února návrh Ministerstva pro místní rozvoj prodlužit platnost programu COVID – Lázně do konce roku 2021

„Kvůli pokračujícímu nepříznivému vývoji epidemiologické situace považuji za důležité, po schválení notifikace EK, vyhlásit druhou výzvu na celé období platnosti prodlouženého Dočasného rámce, tedy od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2021, aby mohly být všechny požadované vouchery v lázních uplatněny,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Díky loňskému programu COVID – Lázně nemuseli provozovatelé zavírat svá zařízení. „Lázeňství patří mezi nejvíce zasažené sektory pandemií covid-19. Lázeňská zařízení jsou významnými zaměstnavateli v regionech. Jejich zaměstnanci jsou odborně kvalifikovaní ve zdravotnických službách. Proto je tak důležité mu pomoci. Poskytují lázeňskou léčebně rehabilitační péči, tyto služby tedy pomohou zdraví našich občanů. Jde o tradiční obor, ve kterém Česká republika vždy vynikala i ve světovém měřítku,“ dodala ministryně pro místní rozvoj.

 Státem dotované poukazy jsou v programu COVID lázně dostupné od 1. července 2020. Podle informací na webu Kudyznudy.cz bylo k dnešku využito 58 145 voucherů na slevu 4 000 korun na pobyt alespoň na šest nocí a minimálně pět procedur.

Vláda na program COVID lázně vyčlenila miliardu korun, za kterou bude moci být vydáno maximálně 250 tisíc poukazů.

 Foto: Shutterstock.com