cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Dominikánský poloostrov Samaná dostupnější díky nové silnici

Zařazeno v
Outgoing

31.1.2015

Národní turistický úřad Dominikánské republiky ve svých lednových aktualitách informoval mj. o tom, že byl otevřen nový silniční tah mezi městy Bávaro – Uvero Alto – Miches, který usnadní cestování z populárního letoviska Punta Cana na poloostrov Samaná.

Zátoka na poloostrově SamanáSilnice o délce 72 km je součástí tzv. Východního okruhu. K jeho dokončení chybí podle citovaného newsletteru poslední 39km úsek z Miches do přímořského městečka Sabana de la Mar, odkud dále vyjíždějí trajekty na poloostrov Samaná a výletní čluny do národního parku Los Haitises.

Podle ministra pro cestovní ruch Francisca Javiera Garcíi má tento silniční tah stěžejní význam pro turismus Dominikánské republiky: „Inagurace tohoto projektu je pro rozvoj turismu v naší destinaci naprosto klíčová,“ cituje lednový newsletter ministra Garcíu. „Rok 2014 jsme uzavřeli s 9,8% růstem, což je téměř trojnásobek světové úrovně,“ řekl ministr.

Ekonomický a společenský rozvoj oblasti pochválil také Frank Rainieri, prezident Grupo PuntaCana: „Loňský rok nám chybělo jen málo k tomu, aby Punta Canu navštívily rekordní tři miliony turistů. Letos se to jistě podaří.“ Oblast Miches a Sabana de la Mar má podle něj významný potenciál pro rozvoj turismu, v plánu je mimo jiné výstavba dalších šesti až osmi tisíc hotelových pokojů.

Foto: Dominican Republic Ministry of Tourism a Thinkstockphotos.com

Čtěte také: Dominikánská republika - stále častější cíl okružních plaveb