cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

ČSA dočasně přeruší provoz z Řešova do Edinburghu

Zařazeno v
Outgoing
Incoming

10.12.2015

Po vzájemné dohodě s Letištěm Řešov se České aerolinie rozhodly v nejslabším období zimní sezóny 2015/2016 dočasně a na krátkou dobu přerušit provoz na lince do Edinburghu. V předvánočním období vypraví dopravce mezi Řešovem a Edinburghem tři páry letů, stejný počet po Vánocích a Novém roce. Oznámil to mluvčí dopravce Daniel Šabík.

 České aerolinie přeruší provoz na lince mezi Řešovem a Edinburghem Linka Českých aerolinií mezi Řešovem a Edinburghem nebude dočasně v provozu od 8. ledna do 27. února 2016 včetně, to znamená během nejslabšího období zimní sezóny 2015/2016. České aerolinie naopak vypraví lety na lince v obvyklých časech v období od 15. prosince 2015 do 5. ledna 2016 včetně, vyjma soboty 26. prosince 2015, s cílem dopravit všechny cestující na vánoční a novoroční svátky do svého cíle.

Velmi nízká poptávka na polském i skotském trhu nám bohužel neumožňuje zachovat kontinuální provoz na lince mezi Řešovem a Edinburghem v průběhu celé zimní sezóny i přes veškerou obchodní, marketingovou a komunikační podporu. Slabá poptávka se pak projevuje v obchodních výsledcích linky, nedává proto ekonomický smysl provozovat lety, pokud o ně není v určitém období zájem,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing a dodal: „Přerušení provozu na lince je dočasné a v žádném případě to neznamená, že bychom z Řešova nebo dokonce z polského trhu odcházeli. Naopak, s obnovením linky do Edinburghu počítáme od března 2016 a s partnery z Letiště Řešov intenzivně pracujeme na nových přímých pravidelných spojích z Řešova do několika evropských destinací, které bychom chtěli otevřít v letní sezóně 2016 a oznámit v co nejkratší možné době.

K dočasnému přerušení letů mezi Řešovem a Edinburghem, vyjma období Vánoc a Nového roku, došlo z obchodních důvodů. Dopravce má v tomto kroku naši plnou podporu. Je potřebné si uvědomit, že letadlo Airbus A319, které je nasazováno na tuto trasu má kapacitu 144 sedadel. Bohužel během aktuální zimní sezóny došlo k významnému poklesu zájmu trhu. Proto společně plánujeme opětovné obnovení provozu mezi Řešovem a hlavním městem Skotska na konci února 2016 a současně plánujeme další nové destinace v Evropě, které by byly dostupné přímými linkami Českých aerolinií z Řešova. V brzké době je oficiálně představíme,“ řekl Stanisław Nowak, předseda představenstva Mezinárodního letiště Řešov – Jasionka.

Cestujícím z dotčených zrušených letů bude nabídnuta možnost bezplatného překnihování na jiný termín. V případě, že nové termíny letů nebudou cestujícím vyhovovat, České aerolinie budou akceptovat plnou refundaci neproletěných letenek nebo neproletěných úseků u částečně proletěných kuponů.

Foto: ČSA