cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

CK: Hitem letošního podzimu jsou Kapverdské ostrovy

Zařazeno v
Outgoing

13.9.2017

Hitem letošního podzimu budou Kapverdské ostrovy, výrazně také vzrostla na září a říjen poptávka po dovolené v Turecku a v Egyptě. Prodlužování sezóny je jedním z trendů v posledních letech. Kvůli hurikánu Irma, který postihl Karibik, cestovní kanceláře očekávají zvýšený zájem o exotické destinace v Indickém oceánu. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci zájezdů.

Hitem letošního podzimu budou Kapverdské ostrovy, výrazně také vzrostla na září a říjen poptávka po dovolené v Turecku a v Egyptě.

„Podle dostupných čísel máme na září nárůst 50 procent v porovnání se stejným obdobím 2016, říjen posiluje dokonce o 70 procent,“ uvedl marketingový ředitel cestovní kanceláře Exim tours Stanislav Zíma. Zvyklosti českých turistů se podle něj přibližují zvyklostem klientů ze zemí západní Evropy a využívají tyto měsíce k prodloužení léta.

Také podle údajů portálu dovolena.cz zájem o dovolenou u moře v podzimních měsících vzrostl. Zájem o Řecko, Bulharsko a Španělsko je srovnatelný s rokem 2016, zvýšený nárůst poptávky je v případě Turecka o zhruba 70 procent meziročně a u Egypta o 95 procent. „Hitem letošního podzimu budou zřejmě exotické Kapverdy, kde evidujeme nárůst poptávky o zhruba 50 procent,“ uvedla ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Již zdaleka neplatí, že v září a říjnu jezdí na dovolenou převážně senioři. „Těch je sice také dost, ale velký nárůst je především u mladší a střední generace. Toto období je totiž ideální pro aktivnější zákazníky, kteří kromě relaxace na pláži rádi podnikají i spousty výletů a poznávají okolí,“ řekl marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Prodlužování sezóny je podle Jana Bezděka z CK Fischer jedním z trendů v posledních letech. Souvisí to i s tím, že se čím dál dostupnější stávají destinace jako Spojené arabské emiráty nebo Omán. „Oproti loňskému roku zájem výrazně roste, protože Češi si ještě chtějí na sklonku léta užít tepla a koupání. Díky celkově příznivé ekonomické situaci a výhodným cenám si řada lidí dopřeje dovolenou víckrát do roka. Jednou jedou na začátku hlavní letní sezóny a podruhé třeba teď na podzim,“ dodal Bezděk.

Žebříček exotických destinací na podzim dlouhodobě vedl Karibik – Dominikánská republika a Kuba. „Tyto destinace jsou ale v současnosti postižené hurikánem Irma, a tak předpokládáme, že se za exotikou klienti, kteří dovolenou teprve vybírají, vydají jinam. Očekáváme proto zvýšený zájem o dovolenou v oblasti Indického oceánu - v Thajsku, Zanzibaru, na Maledivách a na Srí Lance,“ uvedla Sedlmajerová. Podle včerejšího vyjádření Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky však veškerá turistická infrastruktura v zemi funguje normálně a bez jakýchkoli omezení, v provozu jsou i všechna letiště. Více v odkazu níže.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Turistická letoviska v Dominikánské republice fungují

Příjmy Egypta z turistiky stouply letos o 170 procent

 

Cestování do exotických destinací bude věnováno říjnové vydání časopisu COT.

Pokud vás tato problematika zajímá a nemáte ještě předplatné našeho měsíčníku, klikněte na obrázek vpravo!