cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Čínští hoteliéři mají zájem o vstup na český trh

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony
HORECA & MICE

16.5.2017

Čínští hoteliéři mají zájem o vstup na český trh. Českým novinářům to v Pekingu řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která v Číně jedná v rámci delegace prezidenta Miloše Zemana. O prodej hotelů mají podle ní zájem i někteří jejich čeští vlastníci.

Čínští hoteliéři mají zájem o vstup na český trh. Českým novinářům to v Pekingu řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Zeman při pátečním setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem řekl, že jeho delegace do Číny přivezla 38 projektů, z nichž část má být podepsána během současné cesty a část pak v červenci na česko-čínském obchodním fóru v Praze. Některé z nich se týkají oblasti cestovního ruchu, která spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj. „Jedná se především o spolupráci hoteliérů, to znamená v oblasti případného nákupu hotelů v České republice čínskou stranou,“ řekla Šlechtová. Dodala, že někteří čeští hoteliéři chtějí své hotely k prodeji nabídnout. „Takže tady se spíš jedná o podnikatelský zájem, ale pokud je samozřejmě zaštítěn členem vlády, je to pro ně větší jistota,“ poznamenala.

Jedná se podle ní také o tom, že by se některé čínské cestovní kanceláře „usadily“ v České republice. Svému čínskému protějšku, který má na starosti cestovní ruch a se kterým bude ve středu jednat v Šanghaji, chce nabídnout, aby jeho úřad otevřel své zastoupení v Praze. „Už mám pro ně i kanceláře na Vinohradské třídě, kde sídlí kancelář CzechTourism,“ podotkla. Takový krok by podle ní zvýšil potenciál v oblasti cestovního ruchu, ať už v otázce příjezdu dalších turistů nebo nových investic do cestovního ruchu.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Prahu s Čínou má spojit další letecká linka