cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Češi letos mířili do Paříže a za exotikou

Zařazeno v
Outgoing

19.5.2017

Češi mají stále větší zájem o letecké cesty. Do letadel jich během prvních tří měsíců letošního roku nasedlo více než čtvrt milionu. Nejoblíbenějšími cílovými destinacemi byly Paříž, Hanoj a Bangkok. Hanoj rovněž zaznamenala růst zájmu ze strany slovenských turistů, kteří obvykle cestují spíše po Evropě. Údaje nedávno zveřejnil portál Letuška.cz, který provozuje společnost Asiana.

Češi mají stále větší zájem letecké cesty. Do letadel jich během prvních tří měsíců letošního roku nasedlo více než čtvrt milionu.

Zájem Čechů o letenky přetrvává i v letošním roce. Od ledna do března jich letecky cestovalo celkem téměř 264 tisíc. Přiblížili se tak sousedům z Rakouska, v jejichž případě to bylo více než 330 tisíc. Slováci naopak oproti oběma zemím výrazně ztráceli. Leteckou přepravu zvolilo pouze 66 tisíc z nich.

„Rakušané tradičně dosáhli většího počtu koupených letenek, i když má Rakousko méně obyvatel než Česká republika. Češi se k tomuto trendu ale už pomalu blíží. To je pro nás dobrá zpráva, která jen dokazuje, že je na tom česká ekonomika dobře a Češi i díky levnějším letenkám mají zájem o cestování,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Nejčastějším cílem Čechů byla ve sledovaném období Paříž, která lákala především v únoru a během prodloužených víkendů. Populárními však vyly i exotické země jihovýchodní Asie, jmenovitě Vietnam a Thajsko. Za nimi následovaly již tradiční cíle jako Brusel, Dubaj, Amsterdam, Moskva, Londýn a Barcelona. Z leteckých dopravců volili Češi nejčastěji společnosti ČSA, Emirates a Aeroflot.

Na slovenském trhu se prodalo nejvíce letenek do Vídně. „Slováci Rakousko volili pravděpodobně jako návratovou destinaci. Jejich další cíle se od Čechů výrazně nelišily. Táhl Bangkok i Dubaj a z evropských měst potom Brusel, Frankfurt a Paříž,“ vysvětlil Trejbal.

Letuška.cz získala údaje prostřednictvím společnosti Amadeus. Ta využívá agregovaná data z různých zdrojů, ze kterých se vypočítávají statistiky vytíženosti jednotlivých letů. Statistiky jsou založeny na komerčních pravidelných letech, nejsou do ní tedy zahrnuty soukromé lety a jiné speciální nepravidelné linky.

Foto: Shutterstock.com