cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

British Airways spojí Evropu s americkým Nashvillem

Zařazeno v
Outgoing

13.8.2017

Letecká společnost British Airways spustí příští rok přímou leteckou linku mezi Londýnem a Nashvillem. Půjde o první a zatím jediné přímé spojení, které spojí Evropu s hlavním městem Tennessee a zároveň v pořadí již o 26. destinaci v USA operovanou touto společností.

Letecká společnost British Airways spustí příští rok přímou leteckou linku mezi Londýnem a Nashvillem.

Linka bude spuštěna 4. května 2018 a zprvu bude operována pětkrát týdně s odlety z největšího londýnského letiště Heathrow, a to v pondělí, úterý, středu, pátek a sobotu. Navíc bude k dispozici také českým cestujícím, a to díky navazujícím letům z Prahy. Na let bude nasazován letoun Boeing 787-8 Dreamliner, který disponuje kapacitou 214 míst.

„Z nového přímého leteckého spojení Londýna s městem Nashvillem máme velkou radost. Historicky a kulturně významné město posílí naši rostoucí síť destinací a stane se její důležitou součástí, a to především s ohledem na vzrůstající ekonomickou sílu města. To bezpochyby nabízí spoustu jedinečných příležitostí jak pro volnočasové cestovatele, tak pro obchodní cestující,“ uvedl ředitel British Airways Sean Doyle.

Jen v letošním roce zahájila či zahájí společnost British Airways více než 30 nových linek. Mezi nimi také přímé letecké spojení mezi Prahou a londýnským letištěm City. Mimo to navýší British Airways frekvence na svých úspěšných linkách do Philadelphie a Phoenixu, v obou případech ze sedmi linek týdně na deset a kapacitu na své lince do Chicaga, kde nasadí svůj největší letou Airbus A380. Celkem budou British Airways společně se svým partnerem American Airlines od května příštího roku provozovat 67 přímých denních spojení mezi Londýnem a Spojenými státy.

Foto: Shutterstock.com