cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Bratislavské letiště letos odbavilo již 1,759 milionu cestujících

Zařazeno v
Outgoing

30.11.2017

Bratislavské letiště M. R. Štefánika odbavilo od začátku tohoto roku do poloviny listopadu  1,759 milionu cestujících. To je více než za celý loňský rok, kdy letištěm prošlo 1,757 milionu cestujících. Růstu napomohlo především rozšíření linek a vyšší zájem o dovolenkové charterové lety v letní sezoně.

Bratislavské letiště M. R. Štefánika odbavilo od začátku tohoto roku do poloviny listopadu 1,759 milionu cestujících

„Díky mnohem lepší letní sezoně i novým pravidelným linkám by celkový počet odbavených pasažérů za celý letošní rok mohl překonat rekordní hranice 1,9 milionu cestujících. To by představovalo nejvíce pasažérů za posledních devět let,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva bratislavského letiště Jozef Pojedinec.

V letošním roce přibyla letišti v Bratislavě nová letecká spojení s Varšavou, bulharskou Sofií rumunskou Kluží či Tuzlou v Bosně a Hercegovině, které zajišťuje společnost Wizz Air. Kromě nich ještě letiště získalo i novou linku do italské Bologně, kterou zajišťuje společnost Ryanair. Díky tomu vzrostl počet cestujících využívajících charterové lety o 34 procent.

Během prvních deseti měsíců letošního roku odbavilo letiště 1 702 359 cestujících, což je v meziročním srovnání o 9 procent více. Za stejné období uskutečnilo 23 400 letů, což je o 5 procent více než za stejné období loňského roku. Rostla i přeprava leteckého nákladu, a to o 10 procent (20 480 odbavených tun).

Jenom v průběhu letošního října prošlo letištěm 144 796 pasažérů, což představuje v meziročním srovnání o 8 procent více. Rostly i počty všech letů, kterých bylo uskutečněno na 2 291, tedy o 22 procent více.

V příštím roce se nabídka spojení bratislavského letiště dále rozšíří. V nedávných dnech například společnost Wizz Air oznámila zavedení nové přímé linky do londýnského Lutonu, která bude uvedena do provozu od 20. června 2018.

Foto: Shutterstock.com