cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Babiš slíbil podporu kongresovému průmyslu

Zařazeno v
Incoming
HORECA & MICE

13.11.2017

Šéf hnutí ANO a designovaný předseda vlády Andres Babiš včera na společenském večeru kongresu ICCA avizoval, že jím sestavená vláda by měla podporovat kongresový průmysl v České republice.

Slavnostní večer v paláci Žofín byl navýsost společenskou událostí a byl de facto prost oficialit. Až na dva krátké proslovy. S prvním vystoupil designovaný premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten vyjádřil potěšení z toho, že se kongres ICCA koná právě v našem hlavním městě a shrnul silné stránky České republiky: „Máme druhé nejlepší veřejné finance v Evropě, jsme v rámci Evropy na druhém místě, pokud jde o míru nezaměstnanosti, jsme číslem jedna, co se týká růstu, a jsme šestí na světě v oblasti bezpečnosti.“ Především se ale vyjádřil na téma podpory kongresového průmyslu. „Doufám, že příští vláda bude váš obor podporovat. Pokud budu v té vládě já, určitě budeme váš byznys podporovat. A budeme šťastni, pokud k nám budete přivážet více svých klientů,“ řekl doslova.

Druhým oficiálním hostem večera pak byla ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková. I ona vyzdvihla některé přednosti Česka. Vedle Babišem citované bezpečnosti zmínila také dopravní i cenovou dostupnost země. Česko označila za kvalitní destinaci, za destinaci nabízející vzdělané lidi. Dále pak připomněla, že kongresový potenciál země ve světě agentura ve světě propaguje prostřednictvím Czech Convention Bureau a jeho regionálních partnerů. S některými z nich se ostatně zástupci mohou setkat na stánku ve foyer Kongresového centra Praha v průběhu celého čtyřdenního kongresu ICCA. „Doufám, že se do České republiky a jejích regionů brzy vrátíte, abyste mohli obdivovat krásy našich středověkých měst či památek UNESCO, nebo abyste se nechali hýčkat v našich lázeňských a wellness zařízeních,“ uzavřela Palatková.

Zbytek večera pak účastníci kongresu věnovali skvělému občerstvení, pivu, vínu a zejména networkingu v úchvatných prostorech paláce Žofín. O společenské příležitosti nebude nouze ani po zbytek kongresu. Účastníci se dítky tomu mohou nenásilnou formou seznámit s vybranými kongresovými a konferenčními prostory hlavního města. Například na dnešní večer je pro účastníky připravena o poznání rozvernější CAT night ve Foru Karlín.

Foto: -pmu-