cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Ambice KCP jsou po zveřejnění žebříčku ICCA stále vysoké

Zařazeno v
Města & Regiony
HORECA & MICE

16.5.2017

Mezinárodní kongresová asociace ICCA v nedávných dnech zveřejnila žebříček nejlepších světových kongresových destinací. Praha si v něm opět udržela jedenácté místo a Kongresové centrum Praha (KCP) má na jejím umístění svůj podíl.

Mezinárodní kongresová asociace ICCA v nedávných dnech zveřejnila žebříček nejlepších světových kongresových destinací.

Jedenácté místo ve světovém žebříčku ICCA není vůbec špatné. Naopak. Když vezmeme v úvahu sílící konkurenci a zvyšující se podíl významných a silných asijských destinací na trhu, musím uznat, že si Praha nevede špatně. Nakonec v evropském srovnání skončila na devátém místě. Naše ambice jsou ale vyšší. Chceme Prahu, společně s našimi partnery jako jsou Prague Convention Bureau a profesionální organizátoři eventů, posunout mezi pět top pozic,“ řekla obchodní a marketingová ředitelka Kongresového centra Praha Lenka Žlebková.

KCP má v tomto ohledu poměrně vysoké ambice. „Sledujeme nové trendy a vývoj v kongresovém průmyslu a snažíme se nejen držet krok, ale být spíš pár délek vepředu. Kongresové centrum čeká rozšíření, těšíme se na vítězný návrh architektonicko-urbanistické soutěže na přístavbu nové výstavní haly a úpravu okolí. Investujeme do nových technologií, které zpříjemní práci organizátorům kongresů a konferencí a pozvednou úroveň akcí na vyšší úroveň. Jen do AV techniky jsme teď investovali 15,5 milionů korun a další 15 milionů korun jde do digitálního navigačního systému, a více než 2,5 milionu korun bude stát mobilní technika do celé budovy,“ uvedl generální ředitel KCP Roman Ray Straub.

Podle průzkumů se kongresová turistika aktuálně ubírá směrem digitalizace a plně se přizpůsobuje generaci milenialů, kteří se bez internetu, chytrých telefonů, aplikací a rychlých řešení na denní bázi neobejdou. „Tohle vše bereme v úvahu a tímto směrem KCP měníme. Pečlivě vybíráme dodavatele těch nejlepších technologií a vítáme novinky, které zpříjemní návštěvníkům kongresu nebo konference pobyt. Ať už jsou to řešení, která umožní dostávat informace o programu, či jeho změnách, nebo registrační systémy pro rychlou registraci online. Zaznamenáváme, že délka kongresových akcí se zkracuje a my chceme nabídnout našim klientům, aby i v kratším čase dokázali zorganizovat velmi kvalitní event, jehož samotný průběh by byl pro delegáty zážitkem,“ doplnila dále Lenka Žlebková.

Nespornou výhodou, kterou Kongresové centrum Praha má, je variabilita. Je schopno nabídnout prostory i pro menší akce a také hostit více akcí najednou díky architektuře budovy, která je rozdělená na tři logické celky s možností oddělených vstupů. K současným 13 tisícům m2 výstavní plochy přibyde do konce roku 2020 nová multifunkční hala, která teď některým organizátorům obzvláště z oblasti medicíny chybí.

Foto: KCP

Čtěte také: ICCA: Rok 2016 byl z pohledu kongresových akcí rekordní

Kongresové centrum drží krok s novými trendy